ایمپلنت در شمال تهران

جلوگیری از شکست ایمپلنت دندان

محتوای جدول

هدیه لبخندی زیبا از طرف دکتر بهمنی به شما عزیزان جهت زیبایی بیشتر

پیری، پوسیدگی و کشیدن دندان، حوادث گوناگون و … اغلب دلایلی هستند که یک یا چند دندان خود را از دست می‌دهیم. جویدن غذا، سخن گفتن و همینطور زیبایی دچار مشکلات فراوانی خواهد شد. در گذشته برای حل این مشکل از پروتز متحرک (دندان مصنوعی) استفاده می‌شد اما عوارض پروتز متحرک نظیر تحلیل استخوان که به مرور زمان اتفاق می‌افتاد این روش را تا حدودی منسوخ کرد. روشی نوین برای جایگزینی دندان از دست رفته ایمپلنت دندان شمال تهران است.

دکتر حسین بهمنی با تجربه بسیار خود در انجام ایمپلنت دندان می‌تواند نگرانی‌های شما را در مورد دندان از دست رفته از بین ببرد و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. همچنین مطب دکتر بهمنی، بهترین مرکز ایمپلنت در شمال تهران با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی به نگرانی‌های شما در خصوص همه‌گیری کرونا پایان داده است. در این مرکز از بهترین نوع ایمپلنت موجود در ایران استفاده می‌شود. این خدمات بی‌نظیر فقط مختص شمال تهران نیست و شما می‌توانید از هر نقطه از این شهر بزرگ به کلینیک مراجعه نمائید.

کاش ایمپلنت دندان
کاش ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان نوعی پایه فلزی پیچ مانند از جنس تیتانیوم سازگار با سلول‌های بدن است. این پایه توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد. در سطح ایمپلنت سلول‌های استخوان‌ساز کاشته می‌شوند. سپس اقدام به استخوان‌سازی می‌کنند. در انتها استخوان فک به ایمپلنت جوش می‌خورد. این فرآیند معمولاً بین 3 تا 4 ماه طول می‌کشد. پس از آن قسمت تاج و روکش دندان بر روی پایه قرار می‌دهند. یکی از بهترین متخصصین ایمپلنت شمال دندان شمال تهران، دکتر بهمنی است.

ایمپلنت دندان دو قسمت اصلی Fixture و Abutment را تشکیل داده است. Fixture قسمتی که داخل استخوان فک قرار می‌گیرد. Abutment قسمتی تاجی که بالای لثه قرار دارد نامیده می‌شود. سپس روی Abutment پروتز یا روکش ایمپلنت قرار می‌گیرد. به دلیل اینکه فلز تیتانیوم با استخوان فک سازگار است، ایمپلنت‌ها باعث لغزش، سر و صدا یا آسیب استخوانی نمی‌شوند.

انواع ایمپلنت دندان از نظر علمی

ایمپلنت دندان دارای انواعی به شرح زیر است:

 • ایمپلنت‌های داخل استخوان: این دسته به صورت یک پیچ هستند که داخل استخوان قرار می‌گیرند و معروف‌ترین نوع ایمپلنت دندان به شمار می‌آید.
 • ایمپلنت‌های ساب پریوستیال: با تحلیل شدید استخوان فک پایین صورت از این نوع ایمپلنت استفاده می‌شود. به صورت سازه‌ای روی فک پایین و زیر لثه قرار می‌گیرد.
 • ایمپلنت‌ هایزایگوماتیک: هنگامی که بیمار دچار تحلیل شدید استخوان‌های فک بالا است، یک ساختار فلزی به استخوان گونه‌ای پیچ می‌شود.

مراحل انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک جراحی سرپایی به صورت مرحله مرحله است. فرآیند انجام ایمپلنت دندان شامل مراحل زیر است:

 • معاینه پزشکی فرد و تعیین تعداد و نوع ایمپلنت
 • دندانپزشک دندان آسیب‌دیده را می‌کشد.
 • پیوند استخوان فک در صورت نیاز
 • کاشت پایه پیچ مانند ایمپلنت
 • استخوان‌سازی و پیوند ایمپلنت با استخوان فک
 • انتخاب رنگ دندان و انجام قالب‌گیری و ارسال نمونه برای لابراتور
 • نصب نهایی ایمپلنت
ایمپلنت دندان شمال تهران
ایمپلنت دندان شمال تهران

مراقبت‌های بعد از جراحی ایمپلنت دندان شمال تهران

بد از انجام ایمپلنت باید مواردی را رعایت کنید. در این بخش به ذکر نکاتی مفید در مورد مراقبت‌های لازم بعد از ایمپلنت می‌پردازیم:

 • اطراف محل ایمپلنت را به مدت یک روز مسواک نزنید.
 • دهان خود را تا 8 ساعت بعد از عمل جراحی نشویید.
 • بهتر است از روز بعد عمل جراحی ایمپلنت، از دهان شویه روزی 3 مرتبه استفاده شود.
 • پس از جراحی هرگز مایعات ننوشید.
 • بایستی از ایمپلنت‌های دندانی نیز مانند دندان طبیعی خود مراقبت کرد.

نتیجه گیری

دندان‌هایی سالم علاوه بر زیبایی باعث می‌شود شما آسانتر غذا بخورید. به دنبال آن سلامتی دندان بسیار حایز اهمیت است. اگر به دنبال داشتن دندان‌هایی سالم هستید. اگر از نداشتن دندان رنج می‌برید. در صورتی که می‌خواهید مابقی زندگی خود لذت ببرید. پیشنهاد می‌کنیم به دنبال کاش دندان‌های خود باشید. شما می‌توانید در مورد کلیه ابهامات خود پیرامون ایمپلنت دندان شمال تهران از دکتر حسین بهمنی و تیم ایشان مشورت بخواهید. برای این کار کافی است با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویزیت آنلاین رایگان