لمینت دندان با لبه شیشه ای

لمینت دندان با لبه شیشه ای

محتوای جدول

لمینت دندان با لبه شیشه ای در کلینیک دکتر بهمنی

لمینت دندان با لبه شیشه ای روکش نازکی است که هم رنگ با دندان بیمار تهیه می‌شود. این محصول باعث زیبایی لبخند و ظاهر اشخاص می‌شود. دکتر حسین بهمنی یکی از بهترین متخصصین لمینت سرامیکی دندان در تجریش است. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد لمینت دندان با لبه شیشه ای بیشتر بدانید.

کاربرد لمینت های دندان با لبه شیشه‌ ای

لمینت دندان با لبه شیشه‌ای در دندانپزشکی زیبایی کاربرد زیادی دارد. در سال‌های اخیر پیشرفت این لمینت‌ها به حدی بوده است که می‌توانند جایگزین مناسبی برای ارتودنسی باشند و عیوب ظاهری دندان را به خوبی پوشش دهند. از مهم‌ترین کاربردهای این لمینت‌ها استفاده برای اصلاح ظاهر دندان‌های کوتاه یا کج است. بهبود ظاهر دندان‌ها و اصلاح دندان‌های جلو و پیشین فک نیز از کاربردهای دیگر لمینت لبه شیشه‌ای هستند. تغییر رنگ، تغییر شکل و تغییر زاویه دندان‌ها و یکدست شدن آن‌ها کاربرد دیگری از این لمینت‌ها هستند. در واقع دندان‌هایی را که دچار تغییر رنگ و سائیدگی، کج یا لب پریدگی باشند را می‌توان با این روش اصلاح کرد. فضای بسیار زیاد بین دندانی نیز به راحتی قابل پر شدن و اصلاح هستند. تنظیم خط لثه و هم تراز کردن دندان‌های فک بالا و فک پایین یکی دیگر از کاربردهای لمینت‌های لبه شیشه‌ای می‌باشند.

لمینت دندان شیشه ای
لمینت دندان شیشه ای

مزایای لمینت دندان با لبه شیشه‌ ای

لمینت دندان با لبه شیشه‌ای از جنس پرسلین یا سرامیک است و دندان‌های جلو را به طور کامل پوشش می‌دهد. این روش درمانی دارای مزایای فراوانی است. در زیر به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

 • اصلاح خط لبخند

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از لمینت لبه شیشه ای اصطلاح طرح و ظاهر لبخند افرادی است که دندان‌هایی زرد شده،شکسته و کج دارند. این روش درمانی قادر است تمامی عیوب ظاهری دندان را بپوشاند و لبخند شما را جذاب‌تر کند.

 • کم تهاجمی بودن این روش برای تاج دندان

نصب تاج دندان نیاز به تراشیدن دور تا دور دندان دارد زیرا باید فضای کافی برای وارد کردن تاج دندان ایجاد شود. اما در این روش فقط سطح دندان‌ها از یک جهت تراشیده می‌شوند و بسیار کم تهاجمی‌تر از روش‌های دیگر است.

 • مقاوم در برابر زرد شدن

در صورت مراقبت درست از این لمینت‌ها دندان‌ها به طور دائم سفید و درخشان باقی خواهند ماند. حتی با مصرف مواد غذایی رنگی مانند چای و قهوه نیز رنگ آن‌ها زرد نخواهد شد.

 • دارا بودن ظاهری طبیعی

لمینت دندان با لبه شیشه ای به علت جنس سرامیکی که دارد به خوبی نور را بازتاب می‌کند و همین امر باعث می‌شود ظاهری کاملا طبیعی داشته باشد.

 • دوام بالا و طول عمر زیاد

با نگهداری و مراقبت درست از این لمینت‌ها می‌توانید تا سال‌ها از مزایای آن استفاده کنید.

 • انعطاف‌پذیری

رنگ این لمینت‌ها کاملا مشابه رنگ دندان‌های طبیعی هستند.

 • مشاهده سریع نتایج آن

بلافاصله بعد از انجام لمینت می‌توانید از چهره جذاب و لبخند خود لذت ببرید.

 • برطرف کردن و پوشاندن عیوب ظاهری دندان

عیوب دندانی مانند تغییر رنگ، شکستگی، کج بودن، فاصله زیاد بین دندانی و لب پر شدگی دندان توسط این لمینت‌ها به خوبی برطرف می‌شوند.

 • ترکیب کردن این روش با سایر روش‌های زیبایی

می‌توان از ترکیب این روش  با سایر روش‌های زیبایی مانند ایمپلنت،ارتودنسی، بریج و … در اصلاح طرح لبخند استفاده کرد.

معایب لمینت دندان با لبه شیشه‌ ای

لمینت دندان با لبه شیشه ای در کنار مزایای فراوانی که دارد دارای معایبی نیز می‌باشد. در زیر به برخی از این معایب اشاره می‌کنیم:

 • دائمی و غیرقابل بازگشت بودن لمینت لبه شیشه ای از مهم‌ترین معایب آن است.
 • امکان حساس شدن دندان‌ها با این روش وجود دارد.
 • امکان آسیب دیدن در این نمونه از لمینت وجود دارد.
 • در این روش نیاز است تا مینای دندان تراشیده شود.
 • فرایند ساخت این لمینت بسیار طولانی است.

نتیجه گیری

لمینت دندان با لبه شیشه ای در بسیاری از کلینیک‌های تخصصی دندان ارائه می‌شود. از جمله مراکزی که از این لمینت استفاده می‌کنند کلینیک تخصصی دندانپزشکی زیبایی در زعفرانیه است که با بهره بردن از به روزترین و مجهزترین دستگاه‌ها به شما کمک می‌کند تا لبخندی زیبا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویزیت آنلاین رایگان