لمینت دندان با لبه‌ ی شیشه‌ ای در تجریش

لمینت دندان با لبه‌ ی شیشه‌ ای

محتوای جدول

با لمینت دندان لبه ی شیشه ای بیشتر آشنا شوید

لمینت دندان با لبه‌ ی شیشه‌ ای چیست؟ آیا شما قصد دارید دندان‌های خود را لمینت کنید؟  داشتن لبخند زیبا و جذاب یکی از دغدغه‌های افرادی است که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند. امروزه داشتن لبخند هالیوودی و جذاب آرزو نیست و همه‌ افراد می‌توانند به آن دست پیدا کنند. لمینت دندان یکی از روش‌های موثر و مفید برای داشتن دندان‌های زیبا است. دکتر حسین بهمنی لمینت دندان با لبه ی شیشه ای را به افرادی که تمایل به انجام لمینت دارند پیشنهاد می‌دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این نوع لمینت دندان بیشتر بدانید.

لمینت دندان چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که لمینت دندان چیست؟ لمینت دندان در واقع پوسته‌هایی از جنس شیشه است که بسیار ظریف هستند.‌ استحکام بالای این پوسته‌ها باعث شده است از آن برای پوشاندن مشکلات و ایرادات دندان‌ها استفاده شود. رنگ لمینت هم رنگ دندان‌ها است و کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. از لایه‌های نازک لمینت برای اصلاح بدفرمی دندان‌ها، اصلاح شکستگی‌های دندان و بستن فاصله‌ بین دندان‌ها استفاده می‌شود‌. هنگام نصب لمینت دندانپزشک از دندان‌های بیمار قالبگیری می‌کند و براساس همان قالب لمینت تهیه می‌شود‌. بهتر است فقط افراد بالای ۱۸ سال از این روش برای پوشاندن مشکلات دندان خود و زیبایی آن استفاده کنند.

انواع لمینت دندان

لمینت دندان به دو دسته کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی تقسیم می‌شود. در این میان نوع سرامیکی محبوبیت بیشتری دارد به دلیل اینکه ضخامت کمی دارد و رنگ آن طبیعی‌تر است. این نوع لمنیت در اکثر مواقع نیازی به تراش دادن دندان ندارد و به همین دلیل استفاده از آن متداول‌تر است. اصلاح طرح لبخند هم یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این نوع لمینت است. کیفیت این لمینت بیشتر است و دوام ماندگاری بالاتری هم دارد. در لمینت دندان کامپوزیتی یک ماده خمیر مانند روی دندان‌ها قرار داده می‌شود و این روش نیازی به تراشیدن دندان‌ها ندارد. کامپوزیت دندان ارزان‌تر از لمینت سرامیکی است ولی دوام کم‌تری دارد.

 کاربرد لمینت دندان با لبه ی شیشه ای

لمینت دندان سرامیکی کاربردهای زیادی دارد از جمله آن‌ها می‌توان به درمان دندان‌های نامنظم و ناهموار، بستن فاصله بین دندان‌ها، پوشاندن شکستگی و ترک دندان‌ها و پوشاندن ساییدگی دندان‌ها اشاره کرد. همچنین از این نوع لمینت می‌توان برای سفید کردن دندان‌هایی که تغییر رنگ داده‌اند استفاده کرد.

چه افرادی نمی‌توانند از لمینت برای دندان‌ها‌ی خود استفاده کنند

استفاده از لمینت برای برخی افراد مناسب نیست که در ادامه به این افراد اشاره می‌کنیم.

 • افرادی که مینای کافی روی دندان‌های خود ندارند.‌
 • افرادی که عادت به دندان قروچه یا همان ساییدن دندان‌های خود روی یکدیگر دارند.
 • افرادی که دندان‌های ضعیف دارند. ضعیف شدن دندان‌ها در اثر پوسیدگی و پرکردن دندان‌ها اتفاق می‌افتد.
 • افرادی که دندان‌های ناسالم دارند و دچار پوسیدگی و بیماری‌های لثه هستند.

مزایای لمینت دندان با لبه‌ ی شیشه‌ ای

لمینت سرامیکی مزایای متعددی برای فرد ایجاد می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.‌

 • طبیعی بودن ظاهر دندان‌ها: لمینت در رنگ‌های مختلف وجود دارد که می‌توان با انتخاب رنگی نزدیک به رنگ دندان‌ها، به طبیعی بودن آن کمک زیادی کرد.‌
 • ماندگاری و دوام بالا: در صورتی‌ که شرایط نگهداری از لمینت را رعایت کنید، دوام و ماندگاری آن بسیار بالا می‌رود.
 • اصلاح طرح لبخند: یکی از معیارها و ملاک‌های زیبایی داشتن لبخندی جذاب است که با استفاده از لمینت می‌توان به آن دست پیدا کرد.
 • مقاومت زیاد در برابر تغییر رنگ دندان‌ها: لمینت دندان در برابر تغییر رنگ و زردی بسیار مقاوم است. در صورت رعایت نکات نگهداری از آن، می‌توان به درخشندگی آن کمک کرد.
 • آسیب کم‌تر به دندان‌ها: این روش به میزان  کم‌تهاجمی است.
 • طول درمان کم و کوتاه: لمینت دندان طول درمان کوتاهی دارد.

طول عمر لمینت دندان

لمینت سرامیکی طول عمر بالایی دارد و در صورت مراقبت از آن‌ها می‌توان تا چندین سال استفاده کرد. میزان ماندگاری و دوام آن رابطه‌ مستقیم با رعایت بهداشت و مراقبت شما دارد.

لمینت دندان
لمینت دندان

عوامل موثر بر طول عمر لمینت دندان

چند عامل مهم و تاثیرگذار بر طول عمر لمینت وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

 • رعایت کردن بهداشت دهان و دندان به طور منظم
 • افزایش سن
 • عادات غذایی
 • دندان قروچه دندان‌ها روی هم
 • عادت به جویدن ناخن

نتیجه گیری

لمینت دندان با لبه‌ ی شیشه‌ ای یکی از روش‌های تاثیرگذار روی زیبایی دندان و جذابیت لبخند است. کلینیک تخصصی دندانپزشکی شمال تهران به شما کمک می‌کند لبخند خود را اصلاح کنید و ظاهری زیباتر و جذاب‌تر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویزیت آنلاین رایگان