مشاوره‌ انتخاب رنگ لمینت دندان در خیابان ولیعصر

مشاوره‌ انتخاب رنگ لمینت دندان در خیابان ولیعصر

محتوای جدول

انتخاب رنگ لمینت دندان را با مشورت یک متخصص دندانپزشکی زیبایی انجام دهید.

لمینت دندان یکی از روش‌های نوین امروزی برای زیبایی دندان‌ها است. توجه به رنگ در این روش زیبایی بسیار حائز اهمیت است.

در مرکز ایمپلنت دکتر حسین بهمنی، برترین کلینیک تخصصی ایمپلنت شمال تهران برای شما مراجعین عزیز بهترین قیمت ایمپلنت، امکانات مدرن و محیطی آرام و دلنشین را فراهم آورده‌ایم. کلیه خدمات دندانپزشکی در این کلینیک دارای ضمانت بوده و تا به دست آمدن نتیجه مطلوب، در کنار شما خواهیم بود.

لمینت چیست؟

لمینت یک نوع پوشش دندان از جنس پرسلین (سرامیک) می‌باشد که برای پنهان کردن خرابی و نقص‌های دندان استفاده می‌شود. این روکش دندانی مانند برگی نازک که معمولاً ضخامتی مابین 0.5 تا 0.6 میلی‌متر دارد بر روی بخش جلویی دندان قرار داده می‌شود. بیشتر ایرادات ظاهری‌ دندان را پنهان می‌کند.

انتخاب رنگ لمینت

برای اینکه انتخاب درستی در رنگ لمینت انجام شود به مشورت با دندانپزشک نیاز است. از این رو برای اینکه انتخاب درستی را داشته باشید باید یه یک کلینیک با دندانپزشک معتبر و متخصص مراجعه کنید.

انواع رنگ لمینت

رنگ لمینت دندان در چهار دسته کلی طبقه‌بندی می‌شود که این دسته‌ها بر اساس میزان سفیدی از A تا C نام‌گذاری شده‌اند.

رنگ A1

سفیدترین رنگ لمینت می‌باشد که به آن رنگ هالیوودی نیز گفته می‌شود. یکی از مرسوم‌ترین کاربردهای این رنگ اصلاح طرح لبخند است که بسیاری از افراد در سراسر دنیا از آن بهره می‌برند. از مهم‌ترین مزیت‌های این رنگ این است که ماندگاری زیادی دارد و در برابر تغییر رنگ مقاوم است. اگر قصد استفاده از این رنگ لمینت دندان را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که برای تمامی دندان‌ها از همین رنگ لمینت استفاده کنید. زیرا سفیدی این رنگ لمینت دندان به قدری است که باعث می‌شود در مقابل دیگر دندان‌ها مصنوعی به نظر برسد.

رنگ A2

دارای رنگ استخوانی روشن می‌باشد. این رنگ لمینت دندان به افرادی پیشنهاد می‌شود که از سفید کننده دندان استفاده نکرده باشند و دنبال داشتن لبخند هالیوودی نیستند. زیرا این رنگ توقعات این دسته افراد را برآورده نخواهد کرد.

رنگ A3

 این رنگ لمینت دندان نزدیک‌ترین رنگ به رنگ طبیعی دندان است. رنگ دندان بیش از 70 درصد افراد دنیا رنگ A3 می‌باشد. این رنگ لمینت دندان را بیشتر افراد جوانی که فقط خواستار اصلاح طرح لبخند خود هستند استفاده می‌کنند.

رنگ B1

از رنگ‌هایی می‌باشد که به دلیل سفیدی زیاد برای ایجاد لبخند هالیوودی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از دندانپزشکان اعتقاد دارند که این رنگ سفیدترین رنگی است که می‌تواند برای لمینت دندان استفاده کرد.

رنگ B3

این رنگ که توسط برند ژاپنی شفو عرضه می‌شود سازگاری زیادی را با بافت دهان و دندان داشته و در برابر سایش مقاومت زیادی دارد. این رنگ مناسب افرادی که به دنبال لبخند هالیوودی و دندان‌های درخشان و سفید هستند، می‌باشد.

انتخاب رنگ لمینت دندان
انتخاب رنگ لمینت دندان

معیارهای انتخاب رنگ لمینت دندان

نکاتی وجود دارد که برای انتخاب درست رنگ لمینت دندان ضروری است و در صورت رعایت نکردن آن‌ها ممکن است دندان‌های شما غیرطبیعی به نظر برسند. تعدادی از این نکات در ادامه مقاله آورده شده‌‎اند.

  • رنگ آن از سفیدی چشم نباید سفیدتر باشند.
  • افرادی که پوست بور دارند، بهتر است از سفیدترین رنگ لمینت استفاده کنند تا دندان‌هایشان سفیدتر نشان داده شود.
  • افرادی که پوست تیره دارند، بهتر است سایه‌های طبیعی دندان را انتخاب کنند و از انتخاب سایه‌های سفید کننده پرهیز کنند.
  • رنگ واقعی دندان خود را مدنظر قرار دهید. از آنجا که ضخامت لمینت‌ها بسیار کم است در صورت تیره بودن دندان‌های شما ممکن است ما بین دندان شما و لمینت تناسب برقرار نشود.
  • افرادی که دندان‌های تیره دارند در انتخاب نسبت به افرادی که دندانهای روشن دارند راحت‌تر هستند. در صورتی که لمینت دندان کیفیت مرغوبی نداشته باشد ممکن است بعد از مدتی دچار تغییر رنگ شود. برای بازگرداندن آن‌ها به رنگ‌ اولیه نیاز به پولیش دندان می‌باشد.

نتیجه گیری

کلینیک دکتر حسین بهمنی به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌ها برای اجرای ایمپلنت در شمال تهران می‌تواند با فراهم کردن بهترین شرایط برای شما از جمله محیطی آرام و بهداشتی، مشاوره پیش از انجام خدمات دندانپزشکی و پشتیبانی پس از انجام خدمات دندانپزشکی تجربه‌ای موفق از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی را به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویزیت آنلاین رایگان