کامپوزیت دندان

 
دندانپزشکی زیبایی شاخه‌ای است که به بهبود عملکرد و ظاهر دندان‌های فرد می‌پردازد. دندانپزشکی، آمیزه‌ای از هنر و علم است که باعث ایجاد زیبایی ظاهری (زیبایی‌شناسی)، سلامت دندان‌ها و سایر زمینه‌های مرتبط می‌شود؛ یکی از خدمات کلینک دندانپزشکی زیبایی دکتر بهمنی، اجرای کامپوزیت دندان است.

کامپوزیت دندان چیست؟

نحوه انجام کامپوزیت به این صورت است که ابتدا دندانپزشک یک لایه نازک مواد کامپوزیتی را روی سطح دندان قرار می دهد. سپس با نور مخصوصی به نام لایت کیور مواد روی سطح دندان را سفت می‌کند. پس از آن اعمال فرم دهی روی دندان انجام می شود. ضخامت قرار گرفتن این لایه بر روی دندان بسیار نازک است. هنر و تجربه پزشک تاثیر بسیار زیادی روی طبیعی جلوه دادن این موضوع دارد. لمینیت های سرامیکی مقاومت بیشتری نسبت به لمینیت های کامپوزیتی دارند چون در لابراتوار و با پرسلن بسیار مستحکم ساخته می شوند و دوام آنها بیشتر از لمینیت های کامپوزیتی است.

برندها

در کلینیک دندانپزشکی دکتر بهمنی از برترین برندهای روز دنیا استفاده می گردد. برندهای کامپوزیت مورد استفاده در مرکز برندهای آلمانی، سوییسی و ژاپنی مانند ips ,Tokoyama و ... می باشد.


s1-1s1-2

توجه کنید!

موارد منبع استفاده از کامپوزیت دندانی
- وجود فاصله بسیار زیادی مابین دندان ها - بهداشت بسیار ضعیف دهان و دندان - داشتن بیماری شدید لثه - داشتن عادات نامناسب و ناسالمی مانند دندان قروچه - کج بودن یا نامنظمی بیش از حد دندانی - تحلیل بیش از اندازه مینای دندان یا نازک بودن بیش از اندازه مینا
افراد مناسب برای استفاده از کامپوزیت
- درصورت تغییر رنگ دائمی دندان ها که با هیچ روش دندانپزشکی از جمله بلیچینگ دندان بازنگشته باشد. - در صورت شکستگی، لب پر شدگی و ترک خوردگی جزئی تا شدید دندان ها - در صورت کوتاه یا کوچک بودن برخی از دندان ها - برای ساییده شدن سطوح جونده دندانی - در صورت نامرتب و یا کج بودن جزئی دندان ها مشروط بر اینکه که قصد انجام درمان ارتودنسی نداشته باشند. - با وجود لکه های سفید یا تیره روی دندان که با هیچ روش دیگری برطرف نمی شوند.
نحوه مراقبت
ماندگاری ونیر کامپوزیت دندان بسیار بالا است اما نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان دارد. در صورت عدم رعایت و مراقب از دندان‌ها امکان به وجود آمدن پوسیدگی می باشد. ایجاد پوسیدگی، ارتباطی به وجود کامپوزیت یا دیگر روش‌های زیبایی بر روی سطح دندان ندارد. از این رو به طور مرتب و با دقت از مسواک و نخ دندان استفاده کنید. استفاده از مواد غذایی سفت ممکن است به دندان‌های کامپوزیت شده آسیب وارد کند و آن‌ها را دچار سابیدگی نماید.
عوارض
مدت زمان ماندگاری آن ها نسبت به لمینت کمتر است زیرا جنس لمینت بسیار بهتر و پایدارتر از کامپوزیت می باشد. امکان شکسته شدن آن ها در صورت عدم مراقبت، زیاد است و همچنین امکان تغییر رنگ و لکه پذیری بالایی دارند.

نمونه کار‌ها

 

برای کسب اطلاعات بیشتر
تماس بگیرید


تماس با کلینیک
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Call Now Button