ایمپلنت فوری در زعفرانیه

ایمپلنت فوری در زعفرانیه

محتوای جدول

ایمپلنت فوری در زعفرانیه را در کلینیک دکتر بهمنی تجربه کنید

امروزه در علم دندانپزشکی پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم که این پیشرفت باعث شده که متخصصین فعال در این حرفه برای هر بیماری و نقصی یک شیوه درمانی و ترمیمی ابداع نمایند. یکی از شیو‌ه‌های نوین درمان و ترمیم دندان‌ها ایمپلنت است که انتخاب متخصص توانمند و با مهارت قدم اول در موفقیت آمیز بودن این شیوه است. اگر شما هم در به دنبال متخصص دندانپزشک برای انجام ایمپلنت فوری در زعفرانیه هستید، حتما تا انتهای این مقاله از سایت دکتر حسین بهمنی همراه ما باشید.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از شیوه‌های رایج کسب زیبایی است. در این شیوه اگر دندان پوسیده و خرابی داشته باشید، متخصص آن را می‌کشد. با انجام جراحی و شکاف لثه به وسیله دریل در استخوان فک حفره کوچکی ایجاد می‌کند. بعد از آن ریشه ایمپلنت که از جنس تیتانیوم بوده و به شکل پیچ مخروطی است که در اصطلاح پزشکی به آن فیکسچر می‌گویند را در محل دریل شده استخوان فک پیچ می‌کند.

به انجام ایمپلنت در یک روز ایمپلنت فوری می‌گویند. معمولا در این شیوه تمام مراحل آن در یک روز انجام می‌شود. ایمپلنت در داخل دهان بارگذاری و یک روکش دندان موقت بر روی آن نیز نصب می‌گردد. این نوع ایمپلنت برای افرادی که تمایل دارند تمام مراحل درمان سریع انجام گردد و طولانی مدت نباشد گزینه بسیار مناسبی است. تنها دلیل آن‌ها برای انجام این جراحی خالی نبودن جای دندان از دست رفته خود است.

باید دقت کرد که میزان تراکم استخوان در فرد برای انجام ایمپلنت مهم بوده و میزان این تراکم توسط متخصص سنجیده می‌شود. کیفیت ایمپلنت‌های فوری کم‌تر است و هرچقدر فرد برای انجام ایمپلنت وقت بیشتری بگذارد کیفیت آن نیز بیشتر می‌شود. معمولا از این نوع ایمپلنت برای دندان‌های قدامی استفاده می‌کنند.

مزایای کاشت ایمپلنت فوری در زعفرانیه

کاشت ایمپلنت فوری دندان اگر توسط یک متخصص حاذق انجام شود مزایایی را به دنبال دارد که شامل:

 • پر شدن جای دندان خالی با ایمپلنت فوری طی یک جلسه مراجعه به پزشک به بیان دیگر کاهش دوره درمان
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود زیبایی
 • ماندگاری و طول عمر طولانی این نوع ایمپلنت دندان
 • درمان با جراحی کم‌تر
 • کاهش بار روانی جراحی برای بیمار

معایب کاشت ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری ۱۰ تا ۱۵ درصد موفقیت آمیز بودن درمان را کاهش می‌دهد. اگر در شرایطی نیاز دارید حتما جای دندان از دست رفته خود را فورا پر نماید، این ریسک را نیز بپذیرید.

ایمپلنت فوری
ایمپلنت فوری

مراقبت‌های لازم پس از انجام ایمپلنت فوری در زعفرانیه

بعد از انجام ایمپلنت فوری نیاز است که حتما مراقبت‌هایی را به عمل بیاورید که این مراقبت‌ها شامل موارد زیر است.

 • عدم انجام فعالیت حداقل یک یا دو روز بعد از انجام ایمپلنت
 • رعایت نکات تغذیه‌ای ویژه تا چند روز بعد از جراحی و استفاده از غذاهای نرم مانند سوپ، پوره سیب زمینی، پودینگ، ماست و غذاهایی که نیاز زیادی به جویدن ندارند.
 • عدم مصرف دخانیات، الکل و سیگار
 • در صورت بروز درد از متخصص خود بخواهید تا مسکن مورد نیاز را برای شما تجویز نماید. از مصرف خودسرانه آسپرین در زمان بروز درد خودداری کنید زیرا آسپرین خود را رقیق می‌کند و احتمال خونریزی در محل جراحی نیز افزایش می‌دهد.
 • در صورت بروز تورم در صورت از کمپرس سرد استفاده کنید. دقت کنید که یخ را مستقیم بر روی صورت قرار ندهید و یخ را در درون یک تکه دستمال بپیچید و در ناحیه موردنظر بر روی صورت قرار دهید.
 • از صحبت کردن زیاد خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید در زمان تعویض ایمپلنت دندان انجام مراقبت‌های ذکر شده لازم و ضروری است.

خلاصه

ایمپلنت فوری یکی از شیوه‌های نوین در جایگزینی دندان از دست رفته است که این شیوه در حداقل زمان توسط متخصص دندانپزشک انجام می‌شود. دکتر حسین بهمنی یکی از متخصصین باتجربه در زمینه کاشت ایمپلنت دندان است. ایشان به عنوان یک دندانپزشک معتبر و متعهد در زمینه انجام ایمپلنت فوری در زعفرانیه شناخته شده‌اند. در این راستا با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویزیت آنلاین رایگان