لمینت سرامیکی دندان در تجریش

دندانپزشکی بازیگران معروف

محتوای جدول

اگر شما هم جزء افرادی هستید که به دنبال راهی برای زیبایی دندان‌های خود می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم لمینت سرامیکی با دکتر بهمنی را تجربه کنید.

 با افزایش تعداد دندانپزشکانی که توانایی انجام این درمان را کسب نمودند، هر روزه عده بیشتری از مردم برای اصلاح طرح لبخند یا سفید کردن دندان‌های خود به سمت این روش جذب می‌شوند. لمینت سرامیکی دندان هم پدیده جدیدی در دندانپزشکی زیبایی است که هر روزه دچار تحولات و تغییرات جدیدی می‌شود.

در این راستا دکتر حسین بهمنی با به روزترین تجهیزات در فضایی کاملا بهداشتی در شرایط همه‌گیری کرونا آماده ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی است.

لمینت سرامیکی دندان
لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت‌های سرامیکی یا پرسلن ونیر ماده‌ای است که همرنگ دندان‌های طبیعی است و برای ترمیم آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده را در لابراتور می‌سازند و بعد هم توسط پزشک متخصص بر روی دندان قرار می‌دهند. امروزه لمینت سرامیکی به دلیل حداقل تراشی که بر روی دندان ایجاد می‌کند و نمای زیبایی که به لبخند افراد می‌دهد، طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

ویژگی‌های لمینت سرامیکی

ضخامت این لمینت حدود ۵ الی ۶ میلی‌متر است که با کمک باند رزینی به دندان چسبانده می‌شود. کلینیک دکتر بهمنی نیز در این زمینه  و در جهت کسب رضایت مراجعان خود، به بهترین شکل خدمات خود را ارائه می‌دهد. در واقع می‌توان لمینت را به عنوان یک روش اصلاحی برای طرح لبخند بشناسیم. این لمینت یک لایه نازک و شیشه‌ای است که استحکام بسیار بالایی دارد و سطح روی دندان را پوشش می‌دهد.

طول عمر لمینت سرامیکی بالا است و بین ۱۰ تا ۲۰ سال می‌تواند دوام بیاورد اما بعد از آن فرد برای تعویض آن باید اقدام کند. اگر شما ساکن تهران هستید می‌توانید به کلینیک‌های دندانپزشکی مختلف این شهر مراجعه کنید. 

انواع لمینت سرامیکی

لمینت‌های سرامیکی مانند بسیاری از روش‌های درمانی دیگر، خود دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه مختصراً هر کدام را شرح خواهیم داد:

سیستم ایی ماکس

این نوع از لمینت‌های سرامیکی از لیتیومدی سیلیکات ساخته شده‌اند و دندانپزشک برای شروع کار ابتدا از دندان بیمار یک قالب مومی تهیه می‌کند و بعد از آن هم با لابراتور لیتیوم را ذوب کرده و درون قالب می‌ریزد تا به تدریج سرد شود. زیبایی و شفافیت این نوع لمینت بسیار بالاتر از نوع زیرکونیا  و کاد کام است اما مقاومت کمتری در برابر ضربه دارد.

زیرکونیا

در این نوع لمینت قالب گچی از دندان بیمار گرفته می‌شود. سپس به لابراتوار ارسال خواهد شد. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این سیستم مقاومت بالا در برابر ضربه و تغییرات دما است. شفافیت این سیستم کم‌تر از نمونه‌های دیگر می‌باشد.

کاد کام

در این نوع از لمینت سرامیکی ، اسکن کاملی از دندان بیمار تهیه  و به کامپیوتر ارسال می‌شود. سپس لمینت به شکلی مجازی طراحی و به دستگاه مخصوص منتقل می‌شود. در حوزه دندانپزشکی زیبایی استفاده از این روش‌ها رواج بسیاری دارد و افراد مختلفی برای استفاده از این نوع لمینت‌ها به کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند.

سیستم لومینیرز

این گروه جزء لمینت‌هایی می‌باشند که بسیار شبیه به دندان‌های طبیعی فرد هستند. به دلیل نازک بودن و مقاومتی که دارند مورد استقبال دندانپزشکان زیادی قرار گرفته‌اند.

سیستم بریلیانس

لمینت سرامیکی بریلیانس متعلق به یک شرکت آمریکایی است که پس از انجام مراحل قالب‌گیری، ساخت آن هم در همین کشور انجام خواهد گرفت به همین دلیل هزینه‌های آن بسیار بالا است. شباهت به دندان‌های طبیعی، نازک بودن، عدم نیاز به تراش دندان، درخشندگی و زیبایی از عوامل تاثیرگذار بر محبوبیت آن هستند.

سیستمips

این نوع لمینت‌ از پیش آماده شده‌ و قبل از قرارگیری روی دندان باید کمی آن را تراش داد تا سازگار شوند. از آنجایی که این نوع لمینت‌ها از قبل آماده شده‌اند در یک جلسه می‌توان روکش دندان بیمار را هم قرار داد. شفافیت این گروه از لمینت سرامیکی نسبت به گروه‌های دیگر پایین‌تر است.

لمینت سرامیکی راهی برای زیبایی
لمینت سرامیکی راهی برای زیبایی

سخن پایانی

اگر در خصوص انجام روش‌های لمینت سرامیکی به دنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی شمال تهران هستید و می‌خواهید با آن ارتباط برقرار کنید، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویزیت آنلاین رایگان