کشیدن دندان با لیزر

کشیدن دندان با لیزر

محتوای جدول

دندان خود را با لیزر در کلینیک دکتر بهمنی بکشید

آیا تابحال دندان کشیدن خود را با لیزر تجربه کرده‌اید؟ امروزه با گسترش علم و فناوری در زمینه دندانپزشکی شاهد پیشرفت تکنولوژی درمان و کاهش عوارض این موضوع هستیم. همه ما تا به حال دندان کشیده‌ایم و با درد ناشی از آن روبه‌رو شده‌ایم. چه این اتفاق برای خودمان یا برای نزدیکانمان باشد از درد شدید آن مطلع هستیم. در این مطلب از سایت دکتر حسین بهمنی با ما همراه باشید تا با این روش نوین آشنا شوید.

انواع دندان کشیدن

روش‌های مختلفی برای خروج دندان از دهان وجود دارند. در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم:

دندان کشیدن سنتی

قدیمی‌ترین نوع روش ساده است که اغلب آن را تجربه کرده‌ایم.

خروج دندان با جراحی

روش جراحی که در بعضی موارد به تشخیص دندانپزشک اتفاق می‌افتد.

روش لیزر

کشیدن دندان با لیزر یکی از بهترین و کامل‌ترین روش‌ها می‌باشد. این روش یکی از کمک‌های بزرگ علم دندانپزشکی به مردم است. این کار در دو مرحله انجام می‌شود.

مرحله اول جداسازی بافت‌های اطراف دندان پوسیده با کمک لیزر است که این کار باعث لق شدن دندان هم می‌شود. در همین مرحله خروج دندان به وسیله یک ابزار دستی هم انجام می‌شود. در مرحله بعد از اینکه دندان جدا شد، به وسیله لیزر محل خونریزی را می‌سوزانند و از ورود عوامل آلوده‌کننده به دهان از جمله باکتری‌ها جلوگیری می‌کنند. همچنین پیشنهاد می‌شود برای دندان عقل حتما از روش لیزر استفاده کنید. برای دندان عقل در روش‌های عادی و جراحی درد زیادی باید متحمل شد. 

"<yoastmark

مزایای روش لیزر

خروج دندان با لیزر قطعا مزایای زیادی به همراه دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده خیلی بیشتر است.
  • در این روش به دلیل اینکه عصب کمتری درگیر می‌شود، درد کمتری هم احساس می‌شود.
  •  امکان ایجاد عفونت در کشیدن با لیزر کمتر است و این روش بهترین روش برای افرادی است که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
  •  در بیشتر موارد نیاز به داروی بی‌حسی نیست و استخوان و لثه کمتر درگیر می‌شوند و کم‌تر آسیب می‌بینند.
  • خونریزی در این روش بسیار پایین است.

کاربردهای لیزر در دندانپزشکی

از لیزر برای موارد بسیاری از جمله تراش دندان و استخوان فک استفاده می‌شود. بررسی پوسیدگی و جلوگیری از آن هم به وسیله لیزر امکان‌پذیر است. همچنین جراحی‌های لثه و خروج دندان به وسیله لیزر قابل انجام است که عوارض و درد کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.

هزینه روش خروج دندان با لیزر

همانطور که می‌دانید این روش یکی از درمان‌های دندانپزشکی است که اکثر افراد آن را تجربه کرده‌اند. هزینه کشیدن دندان با این روش تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. هنگامی که در مورد مزایای لیزر و سهولت انجام آن صحبت می‌شود افراد زیادی ترغیب می‌شوند که از این روش استفاده کنند. اما نیاز به دانستن هزینه آن دارند تا بتوانند بر اساس شرایط مالی خودشان بررسی کنند. در ادامه شما را با عوامل موثر در هزینه این روش آشنا خواهیم کرد:

تعداد دندان کشیدن

هزینه با لیزر بر اساس تعداد دندان متفاوت است. به عنوان مثال هزینه دو دندان بیشتر از یک دندان است.

نوع دندان

با توجه به این که دندان نیش، آسیا، عقل و … باشد هزینه متفاوت خواهد بود.

عفونت دندان

در صورتی که دندان دارای عفونت باشد هزینه آن متفاوت خواهد بود.

کلینیک

هزینه بستگی به کلینیکی که انتخاب می‌کنید و شرایط دندان متفاوت است. شما می‌توانید با کلینیک دندانپزشکی در زعفرانیه تماس بگیرید و از هزینه این روش مطلع شوید.

نتیجه گیری

با پیشرفت علم و تکنولوژی روز به روز روش‌های جدیدی برای درمان‌های دندانپزشکی به وجود می‌آیند. یکی از این روش‌ها که بسیار طرفدار دارد استفاده از لیزر در دندانپزشکی است. این روش مزایای زیادی به همراه دارد. در این روش درد و خونریزی کمتر است و احتمال عفونت و آسیب به بافت‌های دهان و لثه هم به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی در زعفرانیه از چگونگی روند درمان و هزینه‌های این روش اطلاع پیدا کنید.

دکتر حسین بهمنی به عنوان بهترین دندانپزشک منطقه ۱ تهران با ارائه راهکارهای جدید جهت کاهش درد به شما کمک خواهد کرد تا تجربه خوبی از دندان کشیدن داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس