ارتودنسی با براکت بهتر است یا اینویزالاین؟

ارتودنسی با براکت بهتر است یا اینویزالاین؟

محتوای جدول

ارتودنسی با براکت بهتر است یا اینویزالاین؟ با سایت دکتر بهمنی همراه باشید تا پاسخ این سوال را بدانید.

امروزه به خاطر اهمیت بالای سلامت دندان و دهان روز به روز به درخواست کننده‌های ارتودنسی افزوده می‌شود. بر‌ همین اساس برای خیلی‌ها سوال پیش آمده که ارتودنسی با براکت بهتر است یا اینویزالاین؟ ما در این مقاله از سایت دکتر حسین بهمنی در مورد ارتودنسی دندان و پاسخ به سوال بیان شده صحبت خواهیم کرد‌. در صورتی که به دنبال درمان ارتودنسی هستید اما اطلاعات کافی ندارید، با ما همراه باشید.

ارتودنسی اینویزالاین چیست؟

اینویزالاین یک وسیله برای ارتودنسی دندان است که به اسم الاینر شناخته می‌شود. الاینر یا پلاک روشن همان کار براکت را انجام می‌دهد اما برعکس آن به دندان‌ها چسبیده نمی‌شود.

مزایا ارتودنسی اینویزالاین

قبل از بیان این که ارتودنسی با براکت بهتر است یا اینویزالاین باید مزایای این روش را بیان کنیم.

هدف زیبایی

اینویزالاین بیشتر برای بیمارانی استفاده می‌شود که مشکل زیاد حاد و پیچیده ندارند. این راه درمانی غیر از مرتب کردن دندان‌ها می‌تواند برای اشخاصی که دوست ندارند براکت دندان‌‌ها دیده شود کارایی دارد. برای همین اینویزالاین برای هدف زیبایی بهتر است تا عملکرد صحیح دندان‌ها.

عدم نیاز به خارج کردن الاینر

خوراکی‌ها را با الاینر بسیار راحت‌تر می‌توان خورد. به این دلیل که الاینر قابیلت خارج شدن از دهان را دارد، ولی شما براکت را نمی‌توانید خارج کنید. این یک مزیت عالی برای الاینر به حساب می‌آید.

رعایت بهداشت آسان‌تر

شست و شو دهان و دندان‌ها با الاینر بسیار راحت است، زیرا به راحتی آن را در می‌آورید و دندان‌ها را مسواک می‌زنید نخ دندان در الاینر بسیار راحت‌تر از براکت است زیرا به راحتی آن را جدا می‌کنید.

ارتودنسی با براکت چیست؟

براکت یک وسیله ارتودنسی دندان است. شامل مجموعه‌ای از سیم‌ها است که توسط پزشک از دندانی به دندان دیگر وصل می‌شود. لذا باعث عملکرد بهتر دندان‌ها و در یک خط قرار گرفتن آن‌ها به بهترین حالت می‌شود.

مزایا ارتودنسی براکت

براکت بیشتر برای بیمارانی استفاده می‌شود که دندان‌های نامنظم‌تر و مشکل حادتری داشته باشند‌. برعکس الاینر قابل دید است، پس بیمارانی که دوست ندارند براکت دندان‌ها دیده شوند با اجازه پزشک به سراغ الاینر می‌روند. براکت بیشتر برای عملکرد صحیح دندان‌ها مفیدتر است. در زمان غذا خوردن امکان برداشتن آن نیست. لذا شما ممکن است نتوانید بعضی از غذا‌ها را میل کنید. رعایت نکردن ای موضوع باعث شل شدن براکت دندان‌ها خواهد شد.شست و شو دهان و دندان یک مقدار برای اشخاص چالش برانگیز است، مخصوصاً اگر بخواهید از نخ‌ دندان استفاده کنید.

ارتودنسی با براکت یا اینویزالاین
ارتودنسی با براکت یا اینویزالاین

ارتودنسی با براکت بهتر است یا اینویزالاین

پزشک متخصص نوع درمان را مشخص می‌کند. ارتودنسی اینویزالاین با براکت دارای تفاوت‌هایی هستند که در ادامه مهمترین آن‌ها را بیان می‌کنیم

عملکرد و میزان مشکل نامرتبی دندان‌ها

براکت برای عملکرد دقیق دندان‌ها نسبت به الاینر بهتر است. براکت برای افرادی که مشکل حادتری دارند استفاده می‌شود و الاینر برای افرادی که مشکل زیاد حادی ندارند. لذا اگر شما دارای دندان‌های هستید که درجه نامرتبی زیادی دارند، باید از ارتودنسی با براکت استفاده کنید.

زیبایی ظاهری در تعیین ارتودنسی با براکت بهتر است یا اینویزالاین؟

براکت در اجتماع قابل دیدن است ولی الاینر به خاطر شفاف بودن قابل دید نیست. لذا در صورتی که این موضوع برای شما حائز اهمیت است می‌توانید ارتودنسی با الاینر را انتخاب کنید.

شستشو و جویدن آسان‌تر

جویدن و شستشو الاینر برعکس براکت به خاطر جدا شدن راحت‌تر است. ولی کدام درمان برای بیمار مفیدتر است؟ این موضوع بستگی به تشخیص پزشک دارد.

نتیجه گیری

ارتودنسی با براکت بهتر است یا اینویزالاین؟ این موضوع بستگی به تشخیص پزشک دارد. ما در این مقاله از سایت دکتر حسین بهمنی تلاش کردیم که شما‌ را با این دو روش ارتودنسی دندان آشنا کنیم. با مطالعه این مطلب فرق بین الاینر و براکت برایتان روشن می‌شود. برای انجام مشاوره می‌توانید با کلینیک دکتر بهمنی بهترین کلینیک تخصصی دندانپزشکی زیبایی در زعفرانیه از طریق شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان مجموعه در تمام ساعات جواب سوالات شما را خواهند داد. برای دیدن نمونه کارهای دکتر بهمنی به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان