بهترين كامپوزيت دندان در زعفرانيه

محتوای جدول

كامپوزيت ونير يكی از بهترين و پرطرفدارترين روش ها جهت بهبود و اصلاح لبخند است. در اين روش نقص ها و اشكالاتی كه در دندان ها وجود دارد به وسيله يک روكش نازک كه از جنس كامپوزيت است پوشانده می شود. اگر به مراكز دندانپزشكی مراجعه كرده باشيد می بينيد كه كامپوزيت يكی از پرتقاضا ترين خدمات دندانپزشكی است لذا با توجه به اين موضوع در اين يادداشت قصد داريم در خصوص كامپوزيت دندان مطالبی را بيان كنيم و به معرفی مركز بهترين كامپوزيت دندان در زعفرانيه بپردازيم.

كامپوزيت دندان

 كامپوزيت درواقع نوعی ماده بسيار پركاربرد در دندانپزشكی است كه اين ماده مخلوطی از ذرات مختلف از جمله گلاس، كوارتز و رزين آكريليک است. اين ماده در حالت عادی شبيه به خمير است اما در اثر برخورد نور با اين خمير ذرات موجود داخلش سخت و سفت می شوند. كامپوزيت كاربردهای زيادی در دندانپزشكی دارد به طوری كه هم در دندانپزشكی زيبايی مورد استفاده قرار می گيرد و هم دندانپزشكی ترميمی. اگر بخواهيم مثال هايی در مورد كاربرد كامپوزيت بزنيم بايد گفت كه اين ماده هم در پركردن دندان و هم در اصلاح طرح لبخند كاربرد دارد. زمانی كه از كامپوزيت برای اصلاح نقص های ظاهری دندان استفاده می كنند به آن كامپوزيت ونير می گويند.

همان طور كه گفته شد كامپوزيت دندان كاربردهای زيادی دارد به طوری كه برای اتصال براكت در هنگام ارتودنسی به دندان هم از كامپوزيت استفاده می كنند. البته بايد گفت كه بيشترين كاربرد ارتودنسی در پركردن دندان و اصلاح طرح لبخند است. برای پركردن دندان ها از مواد مختلفی از جمله آمالگام و طلا می توان استفاده كرد اما اگر دندان های جلويی نياز به پركردن داشته باشند بايد از كامپوزيت استفاده كرد چرا كه اين دندان ها كاملا در ديد قرار دارند بنابراين مباحث مربوط به زيبايی دندان بايد مورد توجه قرار بگيرند.

كامپوزيت دندان
كامپوزيت دندان

كامپوزيت ونير

قبلا اشاره كرديم كه از كامپوزيت برای رفع عيوب و نقص های ظاهری دندان همچنين اصلاح طرح لبخند و همچنين بيلداپ كلی دندان ها استفاده می شود كه در اين مواقع به آن كامپوزيت ونير و يا باندينگ كامپوزيت دندان  گفته می شود.

واژه ونير به معنی لايه بسيار نازكی است كه روی سطح دندان ها قرار می گيرد. به طور كلی هم دو نوع ونير دندان داريم كه شامل :

  • لمينيت دندان كه شناخته شده ترين نوع ونير محسوب می شود و از جنس سراميک است
  • نوع دوم كامپوزيت ونير است كه در اين مقاله به آن اشاره شد يعنی نصب لايه بسيار نازک روی دندان از جنس كامپوزيت روی دندان به جهت زيبايی و يا ترميم دندان

در خصوص هدف از كامپوزيت هم بايد گفت كه به طور كلی سه هدف دنبال می شود يعنی :

  • ايجاد تغييرات و يا به نوعی اصلاحات كلی در دندان ها
  • تغيير شكل و ترميم دندان
  • بهبود رنگ دندان

 نصب كامپوزيت دندان دارای مراحل مختلفی است اما بايد گفت كه اتصال كامپوزيت به نسبت لمينيت سراميكی ساده تر است چرا كه نيازی به تراشيدن دندان ها نيست. در اينجا حتما لازم است به اين نكته اشاره شود كه برای نصب كامپوزيت بايد به دندانپزشكی كراجعه كرد كه از تجربه و تخصص كافی در اين زمينه برخوردار است. به جهت سختی كار و حساسيتی كه دارد هر دندانپزشكی از عهده اين كار بر نمی آيد و حتما بايد به يک متخصص قابل اعتماد مراجعه كرد. از طرفی‌ متاسفانه در سال های اخير شاهد اين پديده هستيم كه برخی از مراكز كه حتی دندانپزشک نيستند و اصول مقدماتی اين علم را هم فرا نگرفته اند اقدام به نصب كامپوزيت دندان می كنند كه اين امر اصلا صحيح نيست و ممكن است مراجعه كننده با مشكلات متعددی مواجه شود.

بهترين كامپوزيت دندان در زعفرانيه

با توجه به آن چه كه گفته شد و حساسيتی كه نصب كامپوزيت دارد لذا لازم می دانيم به معرفی بهترين كامپوزيت دندان در زعفرانيه بپردازيم. يكی از مراكز قابل اطمينان و بسيار عالی برای انجام كامپوزيت كلينيک دندانپزشكی دكتر بهمنی است كه از كادر درمانی متخصص و باتجربه برای انجام اين كار بهره می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان