بهترين كلينيک ايمپلنت دندان در شمال تهران

محتوای جدول

در اين مقاله بنا داريم تا در خصوص ايمپلنت دندان مطالبی را بيان كنيم تا شفاف سازی هايی در خصوص شايعات و موارد غير علمی صورت گيرد. علاوه بر اين به معرفی كلينيک دندانپزشكی دكتر بهمنی به عنوان بهترين كلينيک ايمپلنت دندان در شمال تهران خواهيم پرداخت.

ايمپلنت چيست؟

ايمپلنت ها پيچ هايی فلزی از جنس تيتانيوم و سازگار با سلول ها و بدن انسان هستند كه با روش جراحی، زير لثه در داخل استخوان جای داده می شوند. زمانی كه اين پيچ ها در سر جای خود قرار گرفتند به دندانپزشک اين امكان را می دهند تا با استفاده از پروتزهای دندانی، روكش ايمپلنت را بر روی آنها قرار دهند.

ايمپلنت روشی بسيار مناسب برای افرادی است كه بنابه دلايل مختلف يک يا چند و يا حتی همه دندان های خود را از دست داده اند زيرا از دست دادن دندان علاوه بر تحت تاثير قرار دادن زيبايی موجب مشكلاتی در هاضمه نيز می شود. تا قبل از ابداع ايمپلنت روش هايی نظير پروتزهای متحرک مرسوم بود كه اين پروتزها مسائل و مشكلات خاص خود را داشتند. برای مثال با استفاده از پروتزهای متحرک‌ از بعضی خوراكی ها نمی توان استفاده كرد حال آنكه ايمپلنت ها باا چنين مواردی همراه نيستند و همانند دندان های طبيعی عمل می كنند.

ايمپلنت دندان
ايمپلنت دندان

در خصوص تعريف ايمپلنت هم بايد گفت ايمپلنت يک دندان مصنوعی برای جايگزين كردن كردن دندان های از دست رفته كه مانند دندان های طبيعی عمل می كنند. با استفاده از ايمپلنت می توان همه دندان های قوس فک را به صورت ثابت، بازسازی و جايگزين كرد كه اين كار نسبت به پروتزهای مصنوعی از عملكرد بسيار بهتری برخوردار است. يک نكته ای كه بايد به آن اشاره شود اين موضوع است كه پروتزهای‌مصنوعی پس از مدتی باعث تحليل رفتن استخوان فک می شود كه اين امر موجب بروز مشكلاتی از جمله لق شدن پروتز می شود اما در خصوص ايمپلنت ها همچين مسئله ای مطرح نيست و اين مدل از پروتزها هيچ گاه منجر به تاثير منفی روی استخوان فک نمی شوند.

در خصوص ايمپلنت حواشی و شايعات بسيار زيادی مطرح است كه از آن جمله اين است كه گفته می شود برای هر دندان نياز به يک ايمپلنت است و به نوعی برای كاشت 25 دندان نياز به 25 ايمپلنت است در حالی كه اساسا همچين موضوعی صحت ندارد و فقط با 8 واحد ايمپلنت می توان همه دندان ها را جايگزين كرد. در واقع ايمپلنت دندان جايگزين ريشه های دندان می شود و يک پايه قوی برای دندان ايجاد می كند و اين امر موجب می شود تا عملكرد دندان ها تا حد بالايی شبيه به دندان های عادی شود.

ايمپلنت برای چه كسانی مناسب نيست؟

هر مدل درمانی مسائل خاص خود را دارد كه ايمپلنت هم از آن مستثنی نيست. در خصوص ايمپلنت ها لازم است تا به اين نكته اشاره شود، افرادی كه سابقه انجام شيمی درمانی و يا راديوتراپی را دارند و يا اينكه در حال طی دوران درمانی هستند بايد اين نكته را در نظر بگيرند كه احتمال موفقيت درمان به نسبت شرايط عادی كمتر است. علاوه بر اين افرادی كه دارای پوكی استخوان و مشكلاتی از اين قبيل هستند بايد حساسيت بيشتری برای انجام ايمپلنت داشته باشند زيرا كاركرد، تاثير و ماندگاری ايمپلنت در جنين مواردی چندان مشخص نيست. علاوه بر اين يكی از مهم ترين نكات در ايمپلنت سلامت لثه است؛ افرادی كه قصد ايمپلنت را دارند بايد از سلامت لثه اطمينان حاصل كنند و اگر مشكلی وجود دارد حتما بايد برطرف شود.

بهترين كلينيک ايمپلنت دندان در شمال تهران

بدون شک كلينيک دكتر بهمنی را بايد بايد یکی از بهترين كلينيک ايمپلنت دندان در شمال تهران يا  حداقل يكی از بهترين كلينيک ها در زمينه ايمپلنت دانست. اين مركز دارای كادری متخصص و با تجربه است و از كارنامه درخشانی در زمينه ايمپلنت برخوردار است. علاوه بر اين، كلينيک دكتر بهمنی دارای مجهزترين و به روز ترين تجهيزات پزشكی است و از امكانات بسيار مناسبی برخوردار است. به موارد فوق بايد استفاده از مواد باكيفيت جهت ترميم و بازسازی دندان ها بايد اشاره كرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس