بهترين كلينيک دندانپزشكی شمال تهران

محتوای جدول

فرايندهای درمانی دندانپزشكی از هزينه های بالايی برخوردار هستند چرا كه اين فرايندهای درمانی علاوه بر تخصص نيازمند ابزارها و موادی هستند كه به لحاظ اقتصادی دارای ارزش زيادی هستند. لذا برای اينكه نيازی به متحمل شدن اين هزينه ها نباشيد بهتر است تا بهداشت دهان و دندان را راعايت كنيد. با توجه به آن چه گفته شد در اين يادداشت قصد داريم در مورد راه های تقويت مينا دندان مطالبی را بيان كنيم. به علاوه به معرفی بهترين كلينيک دندانپزشكی شمال تهران خواهيم پرداخت تا در صورت نياز با مراجعه به اين مركز بهترين خدمات دندانپزشكی را دريافت كنيد.

خمير دندان

اگر مسواک زدن شما منطبق بر اصول و استاندارها نباشد می توان گفت كه مسواک زدن شما فايده ای ندارد و تفاوت چندان با زمانی كه مسواک نمی زنيد ندارد. از جمله استانداردهای مسواک زدن انتخاب خمير دندان مناسب است پس لازم است تا نهايت دقت در خريد خمير دندان مناسب را داشته باشيد. يک باور غلط در بين برخی از افراد وجود دارد كه گمان می كنند همه خمير دندان ها مثل هم و به لحاظ كيفی در يک سطح قرار دارند در حالی كه اين باور كاملا غلط است و خمير دندان ها دارای تفاوت های زيادی هستند. واقعيت اين است كه همه خميردندان ها مناسب نيستند و بهترين خميردندان آن هايی هستند كه دارای فلورايداند. البته فقط فلورايد نيست كه دارای اهميت است بلكه سديم كلرايد، كلسيم محلول و فسفات هم در تقويت مينا دندان نقش دارند. خمير دندان هايی كه دارای اين چهار ماده هستند تا 15 درصد از تحليل رفتن مينا دندان جلوگيری می كنند.

اگر دقت كنيد هر چهار ماده نام برده شده در بالا مواد معدنی هستند چرا كه مينا دندان هم از چندين مواد معدنی تشكيل شده است و زمانی كه فرد با كمبود مواد معدنی مواجه شود مينا دندان تحليل می رود.

بهداشت دهان و دندان
بهداشت دهان و دندان

جويدن آدامس

مورد ديگری كه به تقويت مينا دندان كمک می كند جويدن آدامس است البته آدامسی كه دارای قند نباشد. جويدن آدامس منجر به افزايش ترشح بزاق دهان می شود كه اين امر باعث افزايش جذب كلسيم و فسفات می شود به همين جهت توصيه می شود بعد از خوردن خوراكی هايی كه دارای ارزش غذايی بالايی هستند حتما از آدامس استفاده كنيد. همچنين ترشح بزاق باعث می شود تا اسيد توليد شده ناشی از تجزيه برخی مواد غذايی خنثی شود و PH دهان در محدوده متعادل باقی بماند كه اين امر از پوسيدگی دندان ها جلوگيری می كند.

قند، شكر و نشاسته

برخی از مواد هستند كه به شدت به دندان آسيب وارد می كنند از جمله قند، شكر و نشاسته كه بهتر است در مصرف آن ها زياده روی نكنيد و جانب احتياط را حفظ كنيد. تقريبا عدم مصرف قند، شكر و نشاسته در طول روز غير ممكن است چرا كه در بسياری از خوراكی ها قند و شكر وجود دارد لذا بهتر است صرفا احتياط كنيد و در مصرف خوراكی هايی كه در آن ها اين دست از مواد وجود دارد احتياط كنيد. همچنين بهتر است از مصرف مستقيم قند و شكر هم تا حد ممكن دوری كنيد و از خوراكی های جايگزين استفاده كنيد. برای مثال هنگام خوردن چای می توانيد به جای قند از توت خشک استفاده كنيد.

غذاها و خوراكی هايی كه آسيب زننده هستند عبارت است از :

  • خوراكی های سفت و سخت
  • مواد غذايی شيرين و سرشار از قند، شكر و يا نشاسته
  • خوراكی هايی كه چسبناک هستند
  • مواد غذايی كه دارای رنگ و شيرين كننده های مصنوعی هستند
  • خوراكی هايی كه ترشح بزاق دهان را كاهش می دهند

موارد فوق بخشی از توصيه هايی است كه حتما بايد در دستور كار قرار بگيرد ولی بايد خاطر نشان كرد كه مطالب گفته شده در بالا همه نكات نيست و صرفا به مواردی اشاره شد كه به نسبيت بقيه موارد از اهميت بالاتری برخوردار هستند.

بهترين كلينيک دندانپزشكی شمال تهران

همان طور كه در ابتدای بحث گفته شد قرار بود به معرفی بهترين كلينيک دندانپزشكی شمال تهران بپردازيم. طبق استاندارهای موجود كلينيک دندانپزشكی دكتر بهمنی را بايد يكی از بهترين كلينيک های كشور دانست كه علاوه بر محيط و زيرساخت های مدرن، ارائه دهنده طيف گسترده ای از خدمات دندانپزشكی است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس