بهترين كلينيک لمينيت در شمال تهران

محتوای جدول

در اين يادداشت قصد داريم در خصوص لمينيت مطالبی را بيان كنيم و به معرفی یکی از بهترين كلينيک لمينيت در شمال تهران بپردازيم. در همين ابتدای كار بايد به اين موضوع اشاره كرد كه لمينيت به جهت تاثير شگرفی كه بر زيبايی دارد مورد توجه بسياری از افراد سطح جامعه است به همين جهت مباحث و سوالات بسيار زيادی هم در اين زمينه مطرح است كه در اينجا بنا به محدوديت هايی كه مطرح است صرفا به بخشی از مطالب و مباحث كه از اهميت بيشتری برخوردار است خواهيم پرداخت.

لمينيت چيست؟

برای شروع لازم است اول به اين سوال پاسخ دهيم كه لمينيت چيست و چه كاربردی دارد؛ لمينيت دندان كه به آن ونير نيز گفته می شود روكش نازكی همرنگ با دندان است كه جهت بهبود زيبايی به ويژه زيبايی لبخند مورد استفاده قرار می گيرد. در واقع لمينيت باعث تغير رنگ، شكل، اندازه و حتی طول دندان ها می شود و اين تغيير تماما بر مبنای خواست فرد ضورت می گيرد. علاوه بر زيبايی لمينيت ها كاركرد ها و فوايد ديگری هم دارند كه از جمله می توان به تقويت و افزايش مقاوت دندان ها همچنين رفع ناهمترازی ها و مرتب شدن دندان ها اشاره كرد.

جنس لمينيت ها متفاوت است و دارای دو جنس پرسلن (چينی) و كامپوزيت رزين است. كه از بين اين دو معمولا جنس پرسلن چينی به نسيت كامپوزيت رزين دارای مقاومت بيشتری در برابر لكه ها است. علاوه بر اين لمينيت های پرسلن بازتاب نور طبيعی تری به نسبت كامپوزيت ها هستند به همين جهت بيشتر افراد اين مدل از لمينيت را ترجيح می دهند. اما فراموش نكنيد كه در خصوص جنس لمينيت حتما لازم است تا با پزشک خود مشورت كنيد و مطابق با توصيه های او عمل كنيد.

لمينيت دندان
لمينيت دندان

انواع لمينيت

لمينيت در دو نوع كامپوزيت و سراميكی دسته بندی می شود كه نوع لمينيت كامپوزيتی به دلايلی از جمله نوع رنگ، ضخامت كم و عدم نياز به تراشيدن دندان از محبوبيت بيشتری برخوردار است. همچنين لمينيت كامپوزيتی منجر به اصلاح طرح لبخند و فرم دهی به آن متناسب با فيزيک صورت می شود.

لمينيت سراميكی  قيمت بالاتری به نسبت لمينيت كامپوزيتی دارد همچنين در اكثر موارد نياز به تراش و فرم دهی دندان وجود دارد. اين نوع لمنينت دارای ويژكی هايی از جمله تنوع در جنس و شفافيت می باشد، همچنين ظاهر زيبايی هم دارد كه اين عامل يكی از پارامترهای مهم در انتخاب به شمار می رود. لازم است به اين نكته هم اشاره شود كه اين نوع از لمينيت دارای كيفيت و ماندگاری بيشتری است.

مراقبت های بعد از لمينيت

اگر از لمينيت درست نگهداری شود بين 7 تا 15 سال ماندگاری خواهد داشت. نگهداری از لمينيت ها نياز به اقدام خاصی ندارد صرفا رعايت اصول اوليه بهداشت دندان مانند مسواک زدن،‌ استفاده از نخ دندان و شستشو با دهان شويه كفايت می كند. استفاده از دندان های لمينيت شده برای شكستن و يا خرد كرد اجسام به هيچ وجه منطقی نيست و نبايد دست به چنين اقدامی زد. همچنين بايد از استعمال دخانيات خودداری كرد و نوشيدن چای، قهوه و مواردی از اين دست را به حداقل رساند.

هزينه لمينيت

هزينه لمينيت به موارد مختلفی از جمله نوع مواد به كار رفته، ميزان تغييرات مدنظر و دستمزد دندانپزشک دارد. اين نكته را نيز بايد مدنظر داشت كه لمينيت جزء اقدامات زيبايی محسوب می شود به همين جهت مشمول خدمات بيمه ای نمی شود. در خصوص تعيين قيمت دقيق لازم است به كلينيک مراجعه شود.

بهترين كلينيک لمينيت در شمال تهران

كلينيک دكتر بهمنی را بايد یکی از بهترين كلينيک لمينيت در شمال تهران دانست كه دارای تجربه و تخصص بالايی در زمينه لمينيت است. اين مركز  به لحاظ موارد بهداشتی دارای بالاترين استانداردهاست همچنين اين مركز دارای امكانات بسيار مناسبی است. اين كلينيک ارائه دهند طيف وسيعی از خدمات دندانپزشكی زیبایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس