بهترین خمیر دندان

بهترین خمیر دندان

محتوای جدول

با این نکات بهترین خمیر دندان را انتخاب کنید.

خمیر دندان از جمله وسایل مورد نیاز برای بهداشت دهان دندان می‌باشد که همه ما در طول روز به تعداد دفعات مکرر از آن استفاده می‌کنیم. شاید یکی از دغدغه‌های افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می‌دهند، انتخاب بهترین نوع باشد. ما در این مقاله از سایت دکتر حسین بهمنی به بیان ویژگی‌های یک خمیردندان خوب خواهیم پرداخت تا با خواندن این مطلب بتوانید راحت‌تر خمیر دندان مناسب با دندان خود را انتخاب کنید‌.

مشخصات بهترین خمیر دندان

در زمان خرید حتما باید به یک سری از مشخصات و ویژگی‌های آن توجه کنید. این مشخصات شامل موارد زیر می‌باشد.

داشتن مجوز و برچسب وزارت بهداشت

معمولا محصولاتی که ایمن بوده و از لحاظ علمی به طور کامل ارزیابی شده‌اند دارای مجوز و برچسب وزارت بهداشت می‌باشند. شرکت‌های تولید کننده محصولات آرایش و بهداشتی برای تولید و عرضه محصولات خود به تاییدیه و مجوز وزارت بهداشت نیاز دارند و محصولات آن‌ها مانند محصولات خوراکی باید دارای برچسب سیب سلامت نیز باشند.

خمیر دندان‌ باید حاوی فلوراید باشد.

فلوراید ماده‌ای می‌باشد که مقاومت مینای دندان را در برابر انواع پوسیدگی‌ها و اسید‌ها افزایش می‌دهد و از این طریق تاثیر بدترین غذاها برای دندان را کاهش می‌دهد. حتما در زمان خرید خمیردندان به بروشور آن توجه کنید و آن را نیز مطالعه نماید. معمولا بهترین خمیر از موادی نظیر فلوراید سدیم، مونو فلوراید و یا فلوراید استن تشکیل شده‌ است. معمولا نام مواد تشکیل‌دهنده‌ای که از آن‌ها تولید شده است در بروشور آمده است. داشتن خمیردندانی با مواد اولیه درجه یک می‌تواند سلامت و زیبایی را برای دندان‌های شما به ارمغان بیاورد.

داشتن توانایی پیشگیری و مبارزه با تارتار

به نوعی از پلاک‌های دندان که سخت شده‌اند و باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شوند، تارتار می‌گویند. برای مبارزه با تارتار‌ها نیاز است که حتما خمیردندان حاوی موادی نظیر سیلیس، کربنات کلسیم، تترا سدیم و پیروفسفات باشد. این مواد باکتری‌ها و ذرات غذایی که عامل به وجود آمدن تارتار هستند را از بین می‌برند.

داشتن قابلیت محافظت از مینای دندان

به یکی از پوشش‌های سخت دندان که مانع حساسیت به مواد سرد و گرم می‌باشد، مینا می‌گویند. مینا قابل تولید مجدد در بدن نمی‌باشد و این پوشش به مرور زمان دچار فرسایش نیز می‌گردد بنابراین استفاده از خمیر دندان‌هایی که از آن در مقابل انواع ذرات غذایی و باکتری‌ها محافظت کند بسیار ضروری و مهم می‌باشد.

خمیر دندان
خمیر دندان

دارای مواد بی‌ضرر و ایمن برای دندان‌ها باشد.

در زمان خرید  دقت کنید که مارک‌های شناخته شده را خریداری کنید. معمولا این خمیردندان‌ها از موادی تشکیل شده‌اند که تاییدیه سازمان غذا و دارو را دارد.

ضد حساسیت بودن خمیر دندان

استفاده از خمیردندان‌های ضد حساسیت در افرادی که لثه و دندان‌های حساس دارند بسیار مهم و با اهمیت است. در این خمیردندان‌ها معمولا موادی مانند نیتراتپتاسیم و کلرید استرانسیم وجود دارد که توانایی اعصاب را کاهش می‌دهد در نتیجه فرد درد کم‌تری را احساس می‌کند. حتما توجه به این نکته ضروری است که این خمیردندان‌ها دردی که منشا آن پوسیدگی دارد را نمی‌تواند کاهش دهد.

انواع خمیر دندان

خمیرها انواع و اقسام گوناگونی دارند که هر کدام مواد تشکیل‌دهنده و تاثیرات خاص خود را بر روی دندان‌ها دارند. انواع خمیردندان‌ها شامل موارد زیر می‌باشند.

  • خمیردندان ضد پوسیدگی
  • خمیردندان ضد حساسیت
  • خمیردندان سفید کننده
  • خمیردندان ضد پلاک

خلاصه

برای داشتن دندان‌های زیبا و سالم نیاز است که حتما به طور روزانه به بهداشت دندان‌های خود رسیدگی کنید. یکی از روش‌های رعایت بهداشت دهان و دندان مسواک زدن می‌باشد. استفاده از بهترین خمیردندان در زمان مسواک زدن بسیار اهمیت دارد و یک ضرورت محسوب می‌شود. برای انتخاب بهترین خمیردندان می‌توانید به منظور چکاپ دندان‌های خود به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندانپزشک خمیر دندان متناسب با دندان‌هایتان تجویز کند.

دکتر حسین بهمنی، متخصص دندانپزشک که در زمینه درمان و پیشگیری از سلامت دهان و دندان سابقه و مهارت بسیار زیادی دارد. با مراجعه به این دندانپزشک می‌توانید دندان‌های سالم و زیبایی داشته باشید. در این راستا با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان