دندانپزشک خوب در زعفرانيه

محتوای جدول

يكی از اختلال هايی كه در بين افراد با سنين مختلف بسيار شايع است فاصله افتادن بين دندان هاست كه علاوه بر تحت تاثير قرار دادن زيبايی مشكلاتی را نيز به وجود می آورد لذا در اين مقاله قصد دارين در مورد فاصله بين دندان ها صحبت كنيم و به ارائه مطالب لازم در اين خصوص بپردازيم. علاوه بر اين در پايان به معرفی يک دندانپزشک خوب در زعفرانيه جهت برطرف كردن چنين مشكلاتی خواهيم پرداخت.

فاصله بين دندان ها

فاصله بين دندان ها كه به عنوان دياستما هم شناخته می شود به شكاف، فاصله و يا فضای باز بين دندان ها گفته می شود كه ممكن است در هر قسمتی از دندان ها رخ دهد. اين اختلال زمانی حساس برانگيزتر و مشكل سازتر است كه فاصله بين دندان های جلويی رخ دهد كه در چنين شرايطی احساس بدی در افراد ايجاد می كند. البته بايد خاطر نشان كرد كه ميزان فاصله متفاوت است گاهی ممكن است فضای خالی به قدری كم باشد كه به سادگی نتوان آن را تشخيص داد اما گاهی فاصله زياد و به راحتی قابل تشخيص است. علاوه بر اين موارد بايد گفت كه دياستما در بين كودكان رايج تر است و در بزرگسالان كم تر چنين پديده ای ديده می شود. با توجه به آن چه تا اينجای كار گفته شد در ادامه به علل چنين اختلالی‌ می پردازيم.

عوامل ايجاد دياستما

كوچک بودن : يكی از عواملی ايجاد دياستما كوچک بودن دندان هاست؛ در واقع زمانی كه اندازه و به نوعی سايز دندان ها از وضعيت و حالت عادی كوچک تر باشند مسلما بين دندان ها فضای خالی شكل خواهد گرفت. در خصوص اندازه دندان ها هم بايد گفت كه سايز دندان ها از عوامل ژنتيکی تبعيت می كند لذا در صورت بروز دياستما به علت اندازه دندان ها بايد اين اختلال را ژنتيکی دانست.

استخوان فک و دندان : عدم تناسب بين استخوان فک و دندان ها هم می تواند باعث ايجاد فاصله بين دندان ها شود. البته اين عدم تناسب صرفا باعث ايجاد فضای خالی نمی شود بلكه ممكن است باعث فشردگی و بهم ريختگی دندان ها شود.

كشيدن دندان : يک عامل ديگری كه باعث ايجاد دياستما می شود كشيدن يک يا چند دندان است. در ظاهر شايد اين عامل بسيار ساده به نظر برسد به حدی كه نيازی به گفتن آن نباشد اما بايد بدانيد موضوع به همين سادگی كه به ذهن می رسد نيست چرا كه وقتی دندانی كشيده می شود اگر با روش مناسب مانند بريج، ايمپلنت و يا پروتز ترميم و جايگزين نشود مابقی دندان ها به سمت اين خلا ايجاد شده حركت می كنند و اين موضوع باعث بهم خوردن فاصله بين دندان ها می شود.

دياتسما
دياتسما

لبيال فرنوم : لبيال فرنوم بخشی از دهان است كه باعث اتصال لثه های فک بالايی به بخش داخلی لب بالايی می شود. اين زائده كه به راحتی هم قابل تشخيص است در صورتی كه بيش از اندازه بزرگ شود می تواند باعث فاصله بين دندان های جلويی شود. پس از مدتی اين زائده به حالت عادی باز می گردد اما فاصله ايجاد شده بين دندان ها به خودی خود قابل ترميم نيست لذا لازم است تا با انجام اقدامات مناسب از جمله ارتودنسی اين فاصله به وجود آمده را از بين برد.

عادت های غلط : عامل ديگری كه باعث ايجاد فاصله بين دندان ها می شود عادت های غلط است از جمله مكيدن انگشت ها؛ در واقع مكيدن انگشت ها باعث می شود تا دندان های جلويی به سمت خارج هل داده شوند و همين موضوع باعث ايجاد فاصله بين دندان ها می شود.

موارد فوق بخشی از مهم ترين دلايل ايجاد فاصله بين دندان ها به شمار می رود؛ مسلما دلايل ديگری هم در اين موضوع دخيل هستند اما آن چه گفته شد مهم ترين دلايل اين پديده به شمار می روند.

دندانپزشک خوب در زعفرانيه

مطابق آن چه در ابتدای متن گفته شد به معرفی يک دندانپزشک خوب در زعفرانيه می پردازيم. بدون شک كلينيک دكتر بهمنی را بايد يكی از بهترين كلينيک های دندانپزشکی كشور دانست كه دارای كادری مجرب و متخصص همچنين به روز ترين تجهيزات پزشكی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان