علت سیاهی لثه بعد از ایمپلنت

سیاهی لثه بعد از ایمپلنت

محتوای جدول

سیاهی دندان را بعد از ایمپلنت جدی بگیرید.

سیاهی لثه بعد ایمپلنت چرا اتفاق می‌افتد؟ آیا درمانی برای آن وجود دارد؟ همان‌طور که می‌دانید ایمپلنت یکی از بهترین روش‌ها برای زیباسازی دندان است اما در برخی مواقع در این روش مشکلاتی نیز به وجود می‌آید. یکی از مشکلات شایع سیاه شدن لثه بعد از انجام ایمپلنت است. اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده‌اید نگران نباشید زیرا ما در این مطلب از سایت دکتر حسین بهمنی که بهترین جراح و متخصص ایمپلنت در شمال تهران هستند، تصمیم داریم به بررسی علل سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت و راه‌های پیشگیری از آن بپردازیم.

سه علت مهم سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت

سیاهی لثه یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که ممکن است بعد از ایمپلنت دندان به وجود بیاید. این عارضه احساس ناخوشایندی را به افراد منتقل می‌کند و هنگام لبخند زدن خود را نشان می‌دهد و تمامی زحمات و هزینه‌های انجام شده برای ایمپلنت را بی‌معنی می‌کند. در ادامه شما را با سه مورد از علل عمده بروز این مشکل آشنا می‌کنیم.

کاشت نامناسب ایمپلنت

قرار گرفتن نامناسب ایمپلنت یکی از عمده‌ترین دلایل این موضوع بعد از انجام آن است. کاشت نامناسب ایمپلنت عوارض ناخوشایندی بر زیبایی دهان و دندان باقی خواهد گذاشت. علاوه بر تاثیرات منفی بر زیبایی، عدم انجام پروتز بر روی ایمپلنت و عدم فانکشن را نیز می‌توان از عوارض کاشت نامناسب ایمپلنت دانست. توانایی‌های پزشک در انجام یک ایمپلنت دقیق بسیار مؤثر است. فک بیمار برای انجام ایمپلنت باید مقدار لازم استخوان را داشته باشد، در غیر اینصورت بنا به تشخیص پزشک پیوند استخوان انجام خواهد شد. به همین دلیل توصیه می‌شود حتما با دستور پزشک اقدام به ایمپلنت دندان خود کنید.

التهاب یا عفونت

سیاهی لثه بر اثر عفونت ایمپلنت نیز اتفاق می‌افتد، به گونه‌ای که می‌توان گفت ایجاد عفونت و التهاب در انتهای ایمپلنت‌های دندانی تاثیر مستقیمی بر سیاه شدن لثه دارد. این عفونت می‌تواند خط‌های مشکی رنگی در لثه ایجاد کند. علت اصلی این تیرگی‌ها از بین رفتن بافت استخوان لثه است. عفونت باعث می‌شود بافت استخوان لثه به تدریج از بین برود. این از بین رفتن ادامه پیدا می‌کند تا جایی که در اطراف دندان و بر روی لثه شاهد تیرگی‌هایی خواهیم بود.

عفونت‌های دندانی از چندین عامل گوناگون نشأت می‌گیرند که از آن میان می‌توان به استعمال دخانیات، نبود پوشش کافی در استخوان لثه، عدم توجه و رعایت نکات بهداشتی بعد از انجام ایمپلنت اشاره کرد. برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلات احتمالی بعد از ایمپلنت این عوامل را جدی بگیرید.

سیاهی لثه در ایمپلنت
سیاهی لثه در ایمپلنت

ضعیف بودن استخوان

یکی دیگر از عوامل عمده در بروز سیاهی لثه بعد از ایمپلنت ضعیف بودن استخوان لثه است. اگر استخوان لثه ضعیف باشد ایمپلنت به درستی اجرا نخواهد شد. اگر در شرایط ضعیف بودن استخوان لثه اقدام به انجام ایمپلنت کنید بعد از مدتی ایمپلنت بی‌خاصیت شده و لثه سیاه می‌شود‌. سعی کنید حتما با دستور و تشخیص پزشک ایمپلنت انجام دهید.

راه‌های پیشگیری از سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت چیست؟

قرارگیری مناسب دندان و تقویت استخوان لثه در کنار استفاده از برند مناسب ایمپلنت از مهم‌ترین عواملی هستند که می‌توانند باعث اجرای صحیح ایمپلنت شده و از سیاهی لثه جلوگیری کنند. در کنار تمام موارد گفته شده میزان تجربه و مهارت جراح می‌تواند بیشترین تاثیر را جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل پس از انجام ایمپلنت داشته باشد.

رعایت بهداشت نکته مهم دیگری است که می‌تواند مانع از سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت شود. برخی از بیماران به اشتباه گمان می‌کنند بعد از ایمپلنت نیازی به مراقبت و رعایت بهداشت نیست در صورتی که این یک تصور اشتباه و کاملا غلط است، پس سعی کنید بعد از ایمپلنت شست و‌ شوی مکرر آن‌ها را فراموش نکنید.

نتیجه گیری

سیاهی لثه در بسیاری موارد قابل پیشگیری است. انتخاب یک پزشک مطمئن می‌تواند از بروز این‌گونه مشکلات جلوگیری کند، به همین دلیل اگر تصمیم به انجام ایمپلنت دارید می‌توانید در کلینیک دندانپزشکی دکتر بهمنی که یکی از بهترین مراکز ایمپلنت در شمال تهران است با آسودگی خیال اقدام به ایمپلنت کنید و زیبایی دو چندانی به چهره خود ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس