فلورایدتراپی و فواید آن برای کودکان

فواید فلورایدتراپی برای کودکان

محتوای جدول

فلورایدتراپی برای کمک به تقویت مینای دندان و همچنین جلوگیری از پوسیدگی آن‌ها استفاده می‌شود.

آیا می‌دانید فلورایدتراپی چیست؟ دندان‌ها دارای یک سیستم دفاعی هستند و از خود در برابر کرم‌خوردگی و پوسیدگی حفاظت می‌کنند؟ در واقع نام این سیستم دفاعی مینای دندان است. مینای دندان به‌ صورت یک پوسته سخت بر روی دندان‌ها قرار گرفته و از آن‌ها محافظت می‌کند. در نظر داشته باشید که عدم مراقبت از دندان‌ها و همچنین رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به باکتری‌ها اجازه نفوذ کردن به دندان را می‌دهد.
در همین راستا دندانپزشکان توصیه می‌کنند از فلوراید تراپی منظم برای کمک به تقویت مینای دندان و همچنین جلوگیری از پوسیدگی آن‌ها استفاده کنید. همچنین این درمان می‌تواند به شکل‌گیری دندان‌های قوی و سالم در دهان کودکان کمک فراوانی کند. پس اگر به دنبال دندان‌های سالم و قوی هستید شما می‌توانید در سنین پایین‌تر فلورایدتراپی را انجام دهید. در این مطلب از سایت دکتر حسین بهمنی شما را با فواید این روش آشنا خواهیم کرد.

فلورایدتراپی کودکان
فلورایدتراپی کودکان

فلوراید چیست؟
در واقع فلوراید جز خانواده مواد معدنی در طبیعت می‌باشد و همچنین در ساختار بسیاری از مواد غذایی مانند چای، آب، غذاهای دریایی، سبزیجات و … وجود دارد. در نظر داشته باشید که این ماده معدنی در برخی از ساختارهای بافتی بدن انسان مانند استخوان‌‌ها و دندان‌ها تجمع پیدا می‌کند.
فلورایدتراپی برای کودکان
جدا از فواید بسیار زیاد فلوراید برای کودکان خطراتی را هم به همراه دارد. در نظر داشته باشید که در دندانپزشکی کودکان از فلورایدتراپی برای کودکان در راستای تشکیل دندان‌های دائمی سالم و کاهش ریسک ایجاد پوسیدگی در دندان‌ها استفاده می‌کنند. با این تفاسیر اگر کودکان بیش از حد نرمال در معرض فلوراید قرار گیرند احتمال بروز مشکل فلوئوریس وجود دارد. فلوئوریس باعث قهوه‌ای شدن دندان‌ها می‌شود، در این راستا احتمال پوسیدگی دندان‌ها وجود دارد.
بهتر است که کودکان دو بار در روز از بهترین خمیر دندان‌های حاوی فلوراید در خانه استفاده کنند. لازم به ذکر است که والدین باید نحوه مسواک زدن کودکان را تحت نظر داشته باشند. این عمل موجب می‌شود که کودکان بیش از حد از خمیر دندان‌ها استفاده نکنند. با این تفاسیر کودکان بالای دو سال بهتر است در هر بار مسواک زدن اندازه یک نخود فرنگی از خمیر دندان استفاده کنند.
این موضوع برای کودکان کم سن و سال به این خاطر دارای اهمیت بالایی می‌باشد که آن‌ها تمایل زیادی به بلعیدن خمیر دندان به جای خارج کردن آن از دهان دارند. با این تفاسیر بهتر است که کودکان زیر دو سال خودشان به تنهایی مسواک نزنند. در نظر داشته باشید که نقش والدین در مسواک زدن کودکان بسیار حائز اهمیت است زیرا شما باید یک مسواک دارای موهای نرم و همچنین خمیر دندان حاوی فلوراید را برای کودکان تهیه کنید. همچنین به آن‌ها بیاموزید که پس از هر مسواک زدن تمامی محتویات دهان خود را خارج کنند.
فلورایدتراپی کودک به چه صورتی انجام می‌شود؟
این کار در مطب دندانپزشکی با انواع مختلف فلوراید مانند ژل، کف و موادی به نام وارنیش صورت می‌گیرد.
ابتدا دندانپزشک این مواد را بر روی دندان‌ها می‌مالد. در نظر داشته باشید که ژل‌ها و کف‌ها معمولاً با وسایل مخصوص داخل دهان قرار داده می‌شوند، در ادامه این مواد باید چهار دقیقه در دهان بمانند. اما وارنیش‌ها با وسایلی مانند قلم مو صرفا بر روی دندان‌‌ها مالیده می‌شوند.
انجام این کار به بی‌حسی نیاز ندارد و برای کودکان دردآور نیست. همچنین اغلب فلورایدها داری طعم‌هایی هستند که کودکان را آزار ندهد. انتخاب نوع روش فلورایدتراپی برعهده دندانپزشک می‌باشد.

فلورایدتراپی
فلورایدتراپی

هزینه و قیمت فلورایدتراپی
هزینه‌های فلورایدتراپی در مقابل هزینه‌های اکثر درمان‌های دندانپزشکی کمتر است. هزینه‌ها پس از معاینه اولیه به اطلاع شما خواهد رسید.
نتیجه گیری
داشتن دندان‌هایی زیبا برای کودکان آرزوی هر خانواده‌ای است. در صورتی که دارای این هدیه‌های خداوند هستید باید به فکر سلامتی دهان و دندان آن‌ها باشید. یکی از بهترین روش‌ها استفاده از فلورایدتراپی است که در این مطلب از وب سایت دکتر حسین بهمنی شما را با آن آشنا نمودیم. برای این کار تنها کافی است به کلینیک تخصصی دندانپزشکی زیبایی در زعفرانیه مراجعه نمایید و از خدمات آن بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان