كلينيک دندانپزشكی در تجريش

محتوای جدول

در اين يادداشت قصد داريم در خصوص روش های سفيد كردن دندان ها كه دغدغه بخش زيادی از جامعه است مطلبی را بيان كنيم. علاه بر اين به معرفی كلينيک دندانپزشكی در تجريش به عنوان يكی از بهترين كلينيک های دندانپزشكی كشور كه تحت مديريت دكتر بهمنی قرار دارد خواهيم پرداخت.

سفيد كردن دندان ها

سفيد كردن دندان ها به جهت زيبايی كه به لبخند و صورت می بخشد يكی از دغدغه های بسياری از افراد است كه خوشبختانه روش های جديدی برای رسيدن به اين امر وجود دارد به طوری كه با استفاده از اين روش ها می توان در كم ترين زمان ممكن به نتيجه دلخواه رسيد.

تغيير رنگ دندان ها به دلايل مختلفی از جمله مصرف دارو، عدم رعايت موارد بهداشتی، مصرف دخانيات، مشكلات ژنتيكی و… دارد. علاوه بر اين مواردی مثل استفاده از نوشيدنی های كافئين دارد مثل چای و قهوه و همچنين استفاده مداوم از شكلات و شيرينی می تواند منجر به تغيير رنگ دندان ها شود. تغيير رنگ دندان ها از سطح رويی دندان آغاز می شود و به سطوح داخلی می رسد كه با يكسری از روش های خانگی مانند مسواك زدن، استفاده از جوش شيرين و البته ليمو می توان تا حد بالايی سطوح رويی دندان ها را اصلاح و سفيد كند اما اصلاح سطوح داخلی نياز به استفاده از روش های دندانپزشكی دارد.

سفيد كردن دندان ها
سفيد كردن دندان ها

پيشگيری از تغيير رنگ دندان ها

  • هنگانم نوشيدن آب ميوه ها و نوشيدنی های رنگ دارد حتما از نی استفاده شود
  • استفاده حداقلی از نوشيدنی هايی مانند چای و قهوه
  • استفاده از مواد غذايی حاوی فيبر
  • مراجعه به دندانپزشكی حداقل سالی يكبار جهت جرم گيری ( برداشتن پلاک ها )
  • مسواک زدن به صورت اصولی
  • استفاده از مسواک مناسب ( در نظر داشته باشيد بايد حداكثر هر سه ماه يكبار مسواک خود را عوض كنيد )
  • عدم استفاده مكرر از خمير دندان های دارای فلورايد
  • عدم استعمال دخانيات
  • رعايت بهداشت دهان و دندان

برای سفيد كردن دندان ها ابتدا بايد علت و منشا اصلی تغيير رنگ دندان ها مشخص شود كه تشخيص اين امر صرفا بايد با نظر دندانپزشک صورت گيرد. پس از تشخيص علت اصلی تغيير رنگ بايد از روش متناسب با آن برای اصلاح تغيير رنگ استفاده كرد برای مثال زمانی كه علت تغيير رنگ دندان ها عدم رعايت موارد بهداشتی و مصرف دخانيات باشد بايد از روش بليچينگ استفاده كرد اما اگر علت تغيير رنگ مشكلات ژنتيكی، مصرف دارو و مواردی از اين دست باشد بهتر است از روش هايی مثل لمينيت و كامپوزيت استفاده شود.

بليچينگ

برای سفيد كردن دندان ها با بليچينگ می توان به كلينيک مراجعه كرد و يا اينكه اين كار را در خانه انجام داد. اين روش بسيار ساده است به اين صورت كه با استفاده از موارد حاوی پراكسيد هيدروژن رنگ دانه دندان ها سفيد می شود. لازم به ذكر است كه اين مورد كاملا بی خطر است و آسيبی به دندان ها وارد نمی شود. البته حتما بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه سفيد كردن دندان ها با بليچينگ موقتی و قابل بازگشت است. در همين خصوص بايد گفت كه مدت زمان سفيد ماندن دندان ها به مواد استفاده شده و همچنين تعداد جلسات مراجعه بستگی دارد. معمولا توصيه می شود قبل از بليچينگ حتما كار جرم گيری صورت گيرد. وقتی شما كار بليچينگ را در مطب انجام می دهيد دندانپزشک برای پيشگيری از آسيب به لثه ها يک نوع ژل مخصوص اين كار را بر روی لثه ها قرار می دهد. سپس از مواد حاوی پراكسيد هيدروژن با درصد های مختلف برای سفيد كردن دندان ها استفاده می شود.

كلينيک دندانپزشكی در تجريش

كلينيک دندانپزشكی در تجريش كه زیر نظر مديريت دكتر بهمنی قرار دارد يكی از برترين و مجهز ترين كلينک های دندانپزشكی در سطح كشور محسوب می شود. اين كلينيک علاوه بر كادر مجرب و متخصص دارای تجهيزات و تكنولوژی روز دندانپزشكی نيز هست. همچنين بايد گفت اين كلينيک دارای طيف گسترده و بسيار وسيع خدمات درمانی است و دارای محيطی منحصر به فرد و كاملا مدرن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس