لاک سفید کننده دندان

لاک سفید کننده دندان‌ها

محتوای جدول

زیبایی لبخند و دندان‌ها با سفید کردن یا بلیچینگ روشی نوین 

با حفظ بهداشت دهان و دندان و رعایت نکات بهداشتی، باز هم به مرور زمان و به دلیل تجمع جرم و پلاک، ممکن است دندان‌ها تغییر رنگ دهند و کدر شوند. این امر می‌تواند بر روی زیبایی لبخند و دندان‌های شما تاثیر بسزایی بگذارد. همچنین در ادامه باعث بروز مشکلات دهان و دندان می‌شود. سفید کردن دندان‌ها یا بلیچینگ یکی از روش‌هایی است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این کار به وسیله ابزار دندانپزشکی در مطب توسط دندانپزشک صورت می‌گیرد. برای انجام این کار از ابزارهایی مانند لاک سفید کننده دندان، ژل سفیدکننده، دستگاه سفیدکننده، برخی دهانشویه‌ها و … استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب از سایت دکتر حسین بهمنی به بررسی لاک سفید کننده می‌پردازیم.

لاک سفید کننده دندان چیست؟

این لاک‌ها ژل‌هایی هستند که از مواد زایلیتول، پروکساید و فلوراید تشکیل شده‌اند. از این ترکیب برای برطرف کردن لکه‌های زرد روی دندان استفاده می‌شود. این لاک‌ها در بسته‌بندی‌ها و اشکال مختلف در بازار موجود هستند. در نظر داشته باشید که این لاک‌ها توسط قلم مو بر روی دندان‌ها پخش می‌شوند.

نحوه عملکرد لاک سفید کننده دندان

یکی از ماده‌های موجود در لاک‌ سفید کننده دندان کاربامید پروکساید است. این ماده دارای واکنش آهسته‌ای می‌باشد و می‌توان با توصیه دندانپزشک از آن در خانه استفاده کرد. در وهله اول دندانپزشک وضعیت دهان و دندان را بررسی می‌کند. اگر شما قصد سفید کردن دندان‌ها را در خانه دارید در جلسه دوم نوع و مقدار استفاده از لاک را برای شما تعیین خواهد کرد. در لاک‌های سفید کننده معمولاً مقدار کاربامید پروکساید ۱۰ درصد می‌باشد که خود تجزیه و به ۳.۵ درصد هیدروژن پروکساید تبدیل می‌شود.

فواید استفاده از لاک سفید کننده دندان

این روش دارای فواید و مزایایی بسزایی است. این فواید عبارتند از:

کاربرد آسان

استفاده از لاک سفید کننده بسیار آسان‌تر از بلیچینگ دندان‌ها است. لازم به ذکر است که نگهداری از نوار بلیچینگ کمی دشوار می‌باشد. لاک‌های سفید کننده را می‌توان به راحتی حمل کرد. با این تفاسیر شما می‌توانید هر کجا و هر زمان که دوست دارید دندانتان را سفید کنید.

طراحی سر لاک سفید کننده دندان

با توجه به طراحی سر قلم سفید کننده دندان شما می‌توانید سطح دندان را به طور کامل پوشش دهید. همچنین این روش کمتر باعث تحریک لثه و دندان‌ها می‌شود.

انعطاف‌پذیری لاک سفید کننده دندان

شما می‌توانید از این قلم برای تمامی دندان‌ها استفاده کنید. در واقع می‌توان گفت به اندازه یک یا چند دندان امکان استفاده از ژل داخل لاک وجود دارد.

قیمت پایین

نسبت به روش‌های دیگر لاک سفید کننده دندان مقرون ‌به ‌صرفه‌تر است. شما با پرداخت حداقل پول ممکن می‌توانید دندان‌های خود را سفید کنید.

مضرات استفاده از لاک سفید کننده دندان

لازم است که بدانید این روش مضراتی را هم در پی دارد. موسسه سلامت دندان آمریکا در این راستا عنوان کرده که مواد سفید کننده‌ای که بر پایه پروکساید درست می‌شوند، می‌تواند به لثه آسیب‌‌هایی را هم برساند. مشکل بعدی حساسیت دندان‌ها است که می‌توان برای برخی از افراد پیش آید.

لاک سفید کننده دندان
لاک سفید کننده دندان

استفاده از لاک سفید کننده دندان در منزل و نکات

قبل از انجام هر کاری بهتر است که نحوه صحیح استفاده از لاک دندان را از دندانپزشک بیاموزید. به هیچ عنوان لاک را قورت ندهید و باقیمانده آن را از دهان خود خارج کنید. در نظر داشته باشید که مدت زمان استفاده از لاک توسط دندانپزشک مشخص می‌شود. به هیچ عنوان لاک را بیشتر از زمان تعیین شده بر روی دندان خود قرار ندهید. دفعات استفاده از این لاک را رعایت کنید و بیشتر از حد تعیین شده استفاده نکنید.

سخن آخر

داشتن دندان‌هایی زیبا و سفید آرزوی هر شخصی است. اگر شما هم به هر دلیلی دندان‌هایی زرد و بد رنگ دارید به ما پیشنهاد می‌کنیم این مطلب از سایت دکتر حسین بهمنی را از دست ندهید. در این مطلب شما را با لاک سفید کننده دندان، مزایا و معایب آن آشنا نمودیم. برای داشتن دندان‌هایی سفید می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان