لمينيت دندان زعفرانيه

محتوای جدول

لمينيت يكی از پرطرفدار ترين روش ها در اصلاح طرح لبخند و ترميم ناهنجاری های دندان است. امروزه اين روش بسيار مورد توجه است و افراد زيادی به دنبال ترميم دندان ها با استفاده از اين متد هستند لذا در اين مقاله قصد داريم به توضيح پيرامون لمينيت دندان بپردازيم و همچنين مركز لمينيت دندان زعفرانيه را معرفی خواهيم كرد.

لمينيت دندان

همان طور كه گفته شد لمينيت يكی از روش های اصلاح و درمان طرح لبخند همچنين ترميم ناهنجاری ها و بهم ريختگی های ظاهری دندان است. پيشرفت های صورت گرفته در علم دندانپزشكی موجب شده تا بسياری از مسائل و مشكلات از جمله بدرنگی دندان ها،‌ فضای خالی بين دندان ها، دندان های شكسته و نامرتب به راحتی درمان و برطرف شود.

اگر بخواهيم توضيحات بيشتری را در اين خصوص ارائه دهيم بايد گفت كه لمينيت دندان يک روكش هم رنگ دندان است و بسيار نازک همچنين با دوام است. لمينيت كه به علت جنس آن برخی از دندانپزشكان به آن ونير هم می گويند روی سطح بيرونی دندان های بالا و پايين قرار می گيرد و باعث می شود تا ظاهر دندان ها به لحاظ رنگ، اندازه و شكل كاملا يک دست شوند.

اين نكته بسيار حائز اهميت است كه لمينيت دندان ها صرفا جنبه زيبايی ندارد بلكه موجب افزايش طول عمر دندان ها و همچنين بالا رفتن ميزان مقاوت مينای دندان ها می شود به همين جهت نبايد آن را صرفا يک عامل در جهت دندانپزشكی زيبايی دانست.

انواع لمينيت

لمينيت دارای انواع مختلفی است كه اين تفاوت نشات گرفته از مواد اوليه ساخت لمينيت هاست. در حالت كلی لمينيت ها به دو دسته سراميكی و كامپوزيتی تقسيم بندی می شوند. شايد ريشه اين تفاوت تنها يک عامل باشد اما همين موضوع باعث تفاوت های ديگری در قيمت، نحوه نصب، دوام، جنس و… شده است. در مقالات قبلی مفصل در اين مورد صحبت كرديم اما با توجه به حساسيت موضوع در اين مقاله هم توضيحاتی پيرامون هر كدام از اين لمينيت ها مطرح می كنيم.

لمينيت دندان
لمينيت دندان

لمينيت سراميكی : لمينيت سراميكی كه به نام پرسلن ونير هم شناخته می شود يک روكش نازک سراميكی با قطر 5 الی 6 ميلی متر است. اين دست از لمينيت ها در لابراتوار و با توجه به ساختار دندان های فرد ساخته می شود و برای نصب نياز به تراشيدن دندان های طبيعی وجود دارد. در واقع برای نصب پس از تراشيدن دندان ها لمينيت با استفاده ای يک سری مواد مخصوص روی دندان فيكس می شود.

لمينيت كامپوزيتی : لمينيت كامپوزيتی كه از جنس پليمر است دارای مراحل ساخت و نصب ساده تری است به اين صورت كه در ابتدا لمينيت به شكل خمير در می آيد و سپس روی دندان ها قرار می گيرد پس از آن با استفاده از اشعه ليزر روی دندان محكم می شود. در اكثر موارد برای نصب اين لمينيت ها نيازی به تراشيدن دندان ها نيست و لمينيت به صورت مستقيم روی دندان ها قرار می گيرد. در خصوص قيمت هم بايد گفت كه اين لمينيت ها از قيمت كمتری برخوردار هستند.

در خصوص انتخاب نوع لمينيت هم بايد گفت كه حتما بايد در مطب پس از چک و بررسی دندان ها توسط متخصص به اين نتيجه رسيد كه كدام نوع از لمينيت برای دندان های شما مناسب است. در واقع انتخاب نوع لمينيت كاملا وابسته به شرايط است و نمی توان در حالت مطلق تصميم گرفت بلكه حتما بايد مولفه های مختلف مورد بررسی قرار گيرد.

به اين نكته هم بايد اشاره كرد كه مقالات متعددی قبلا در اين زمينه تاليف شده است اما با توجه به حساسيت موضوع به تدوين مقاله ديگری در اين زمينه پرداختيم. لذا  برای كسب اطلاعات بيشتر می توانيد به مقالات قبلی موجود در سايت مراجعه نماييد.

لمينيت دندان زعفرانيه

مركز لمينيت دندان زعفرانيه كه با نام كلينيک دكتر بهمنی شناخته می شود را بايد يكی از بهترين مراكز انجام لمينيت دانست چرا كه علاوه بر كادر درمانی متعهد و مجرب دارای به روز ترين تجهيزات دندانپزشكی است و از جديدترين متد برای ارائه خدمات دندانپزشكی بهره می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان