لومینیرز دندان چیست؟ تفاوت آن با ونیر و کامپوزیت

تفاوت لومینیرز دندان با ونیر

محتوای جدول

روش لومینیرز دندان از لحاظ ضخامت بسیار نازک و برای نصب نیازی به تراش مینای دندان ندارد.

اکثر دندانپزشکان برای ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده شما پیشنهاد می‌کنند از روش‌هایی مانند ونیر، کامپوزیت و لومینیرز استفاده کنید. روکش‌های دندان در اندازه و شکل‌های مختلفی وجود دارند. یکی از این موارد روش لومینیرز دندان است که از لحاظ ضخامت بسیار نازک بوده و به همین دلیل برای نصب آن نیازی به تراش مینای دندان نیست.

جنس لومینیرز از سرامیک است و نسبت به ونیرهای سرامیکی مزایا و معایب خاص خود را دارد. کلینیک دکتر حسین بهمنی نیز در این زمینه خدماتی بسیار عالی را ارائه می‌دهد که برای آشنایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید و هر گونه سؤال و ابهامی دارید را برطرف کنید.

روش لومینیرز دندان
روش لومینیرز دندان

ویژگی‌‌های روش لومینیرز دندان

لومینیرز یک نام تجاری است و از ونیر دندانی که ساختار متفاوتی با دیگر انواع ونیرها دارد گرفته شده است. روش درمان لومینیرز با تکنیک‌های مختلف اتصال، طراحی شده است. در عین نازک بودن قوی می‌باشد، همین امر نقطه قوت این روش درمانی به شمار می‌رود.

لومینیرزها عملکرد مشابهی با روکش‌های چینی دارند و در واقع یک روش غیرتهاجمی محسوب می‌شوند چرا که دندانپزشک تغییری در دندان اصلی بیمار ایجاد نمی‌کند و این امکان را فراهم می‌کند تا به مینای دندان طبیعی آسیب کمتری وارد شود. لومینیرز‌ها از پوسته‌های ظریف چینی استفاده می‌کنند که به قسمت خارجی دندان متصل خواهد شد و ظاهری جذاب را به دندان‌ها می‌بخشد. پزشکان به روش لومینیرز دندان، روش بدون نیاز به آمادگی قبلی می‌گویند چرا که نیازی به دستکاری زیادی در دندان نیست .

تفاوت روش لومینیرز دندان با ونیر و کامپوزیت

اگر طبیعی بودن ظاهر دندان برای شما اهمیت دارد بهتر است به سمت روکش‌های ونیر یا لومینیرز بروید چرا که در زیباسازی شکل دندان تاثیرگذار هستند و اگر مراحل قالب‌گیری و نصب آن‌ها صحیح اجرا شود، نتیجه کار بسیار رضایت‌بخش خواهد بود.

روش نصب و ضخامت

ونیر و لومینیرز از لحاظ روش نصب و ضخامت با یکدیگر تفاوت دارند. روش لومینیرز دندان نازک‌تر است به همین دلیل برای نصب نیازی نیست که دندان را تراش دهند اما ونیر ضخامت بیشتری دارد و برای نصب هم باید  دندان را تراش دهند. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو هزینه آنها است که معمولاً لومینیرز ۲۰ الی ۳۰ درصد گران‌تر است. اگر در انتخاب بین این دو شک دارید بهتر است از متخصصین در این حوزه مشورت بگیرید. کلینیک تخصصی دندانپزشکی زیبایی در زعفرانیه می‌تواند انتخاب مناسبی برای کسب این راهنمایی باشد.

حساسیت دندان‌ها

در لومینیرز نیازی به ساییدن لایه بیرونی نیست و بعد از اتمام پروسه، فرد دچار حساسیت دندان یا ناراحتی هم نخواهد شد. به طوری که می‌تواند هر چه خواست میل کند.

نصب راحت روش لومینیرز دندان 

در لومینیرز پس از انجام آماده‌سازی‌های لازم بر روی دندان، می‌توان آن را نصب کرد و همین امر در ایجاد ظاهری طبیعی و زیبا بسیار تاثیرگذار است.

ماندگاری

اگر پس از انجام روش لومینیرز دندان مراقبت‌های لازم به درستی انجام شود این درمان برای بیش از یک دهه می‌تواند عمل کند. در صورتی که در روش ونیر، نمی‌توان چیزهای سفتی مانند یخ و … را خورد. این بدین معنا است که احتمال شکست و آسیب آن وجود دارد. پس باید با دندان‌های خود بسیار مهربان باشید تا هیچ گونه آسیبی به ونیر وارد نشود.

 لومینیرز دندان
لومینیرز دندان

کلام آخر

با روی کار آمدن روش‌های نوین و تجهیزات به روز، بسیاری از مشکلات دهان و دندان قابل حل شده است. افراد با توجه به بضاعت مالی خود این امکان را دارند تا از روش‌های مختلفی استفاده کنند. لومینیرز هم یکی از روش‌هایی است که طرفداران مخصوص به خود را دارد و در اکثر مراکز قابل انجام است.

کلینیک دکتر حسین بهمنی یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی زیبایی در تهران است که می‌توانید درمان‌های خود را با خیالی آسوده به این مجموعه بسپارید و مطمئن باشید که از نتیجه کار راضی خواهید بود. بهتر است این نکته را ذکر کنیم که بهترین کامپوزیت دندان در زعفرانیه زیر نظر دکتر بهمنی به بهترین شکل انجام می‌شود و شما می‌توانید نمونه کارها را از طریق سایت مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس