مینی ایمپلنت چیست و چه مزایایی دارد؟

مینی ایمپلنت چیست و چه مزایایی دارد؟

محتوای جدول

با مینی ایمپلنت و مزایای آن آشنا شوید.

از دست دادن دندان‌ها در اثر مشکلات متعددی مانند بیماری لثه، پوسیدگی دندان و ضربه به دهان ایجاد می‌شود. مهم نیست چطور دندان‌های خود را از دست داده‌اید. باید برای دندان‌های از دست رفته یک جایگزین مناسب انتخاب کنید. ایمپلنت‌های دندانی به یکی از بهترین روش‌ها برای حل این مشکل تبدیل شده‌اند. حال باید توجه داشت که این روش برای همه مناسب نیست. به همین دلیل ما در بهترین مرکز ایمپلنت در شمال تهران با روش مینی ایمپلنت خدمت تازه‌ای را به بیماران خود ارائه می‌دهیم. برای آشنایی با این روش تا انتها با ما همراه باشید.

مینی ایمپلنت چیست؟

مینی ایمپلنت یک پیچ یک تکه به قطر کم‌تر از 3 میلی‌متر است. انتهای آن به شکل یک گلوله از استخوان فک بیرون آمده. تفاوت اساسی مینی ایمپلنت‌ها با ایمپلنت معمولی در دوام و اندازه‌ آن‌ها است. ایمپلنت‌های معمولی از دو قطعه به قطر 3.25 تا 5 میلی‌متر تشکیل شده‌اند. مینی ایمپلنت‌ با اندازه کوچکی که دارد؛ به ایمپلنت‌های باریک یا NID نیز شناخته می‌شوند. استفاده از مینی ایمپلنت یا ایمپلنت‌های معمولی بسته به شرایط و تشخیص دندانپزشک انتخاب می‌شوند.

استفاده از مینی ایمپلنت‌ در مواردی که فرد از بیماری مزمنی رنج می‌برد کاربرد فراوانی دارد. افرادی که سیگاری هستند یا تحت پرتودرمانی از ناحیه سر قرار دارند، در این شرایط استفاده از مینی ایمپلنت‌ها می‌تواند جایگزین مناسبی برای این افراد باشد. استخوان‌ها نیز مانند بافت عضلانی هنگام ورزش یا تحرک دچار تحلیل رفتگی می‌شوند. در این حالت پروتز‌های دندانی بدون حمایت ایمپلنت جایگزین مناسبی برای دندان‌ها نیستند. به همین دلیل بسیاری از بیماران برای جایگزین کردن دندان‌های خود به کاشت دندان روی می‌آورند.

کاشت مینی ایمپلنت

مینی ایمپلنت با روش‌های متفاوت یه داخل استخوان فک نصب می‌شود و با تکنیک‌های جدید مانند میکرو و جراحی‌های مدرن‌تر تقریباً به دوره ریکاوری طولانی نیاز ندارند.قطر مینی ایمپلنت‌ها نسبت به ایمپلنت‌های معمولی کوچک‌تر است، بنابراین استخوان بسیار کم‌تری باید برداشته شود و به زمان ترمیم کم‌تری نیاز دارند.

مینی ایمپلنت‌ها مشابه ایمپلنت‌های استاندارد نصب می‌شوند. در محل جراحی بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. سپس قسمتی از لثه به اندازه چند میلی‌متر برش داده می‌شود. حال پزشک سوراخی در استخوان فک بیمار ایجاد کرده و مینی ایمپلنت‌ها را در آن سوراخ قرار می‌دهد. سپس لثه‌‌ها در اطراف ایمپلنت‌ها بخیه می‌شوند. قسمت زیرین ترمیم ریشه با قسمتی از مینی ایمپلنت که از جنس تیتاتیوم، پر و به استخوان فک پیچ می‌شود. پس از پایان دوره‌ ریکاوری، پزشک دندان‌های دائمی را در جای مناسب خود می‌چسباند. این ایمپلنت‌ها به اندازه‌ای استحکام دارند که به راحتی بجوید، گاز بزنید و غذا بخورید.

مینی ایمپلنت
مینی ایمپلنت

مزیت‌های مینی ایمپلنت‌

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های مینی ایمپلنت‌ نسبت به ایمپلنت استاندارد این است که از آن‌ها می‌توان برای بیمارانی که مقدار زیادی از ساختار استخوان فک خود را بخاطر مشکلات متعدد از دست داده‌اند استفاده کرد. اضافه کردن 4 تا 6 پایه مینی ایمپلنت می‌تواند به راحتی اعتماد به نفس و آرامش داشتن دندان‌هایی زیبا در فرد به وجود آورد.

 از مهم‌ترین دلایل تحلیل رفتگی استخوان فک خروج دندان، بیماری‌ لثه، شکستگی و عدم ترازی دندان‌ها هستند. استفاده از مینی ایمپلنت در شرایطی که بیمار علاقه‌ای به عمل پیوند ندارد، بهترین گزینه ممکن است.

یکی از برتری‌های اساسی این روش نسبت به ایمپلنت استاندارد این است که نیازی به جراحی‌های سخت و اساسی در این روش از بین می‌رود و طی درمان، با جلوگیری از پیوند مغز و استخوان فرایند کاشت سرعت پیدا می‌کند.

نتیجه گیری

مینی ایمپلنت روشی نوین‌ برای کم کردن درد ناشی از جراحی‌های فک و دندانپزشکی است. در این میان دکتر حسین بهمنی به عنوان یکی از برجسته‌ترین دندانپزشکان شمال تهران، همواره سعی دارند با فراهم کردن بهترین شرایط، امکان بهره‌مندی از خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت دندان را در محیطی آرام و بهداشتی برای شما به ارمغان بیاورند. در این راستا با شماره‌های موجود در سایت کلینیک دندانپزشکی زیبایی در بهترین مکان تهران تماس بگیرید. کلیه تجهیزات به کار رفته در این کلینیک متناسب با نیاز روز است. کارشناسان مجموعه به صورت تمام وقت تمامی سوالات شما را پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس