همه چیز درباره تراش لمینت سرامیکی

همه چیز درباره تراش لمینت سرامیکی

محتوای جدول

با میزان تراش لمینت سرامیکی بیشتر آشنا شوید.

لمینت سرامیکی به چه منظور انجام می‌شود؟ اصلاح طرح لبخند به منظور افزایش جذابیت لبخند و زیباتر نمایان شدن دندان‌ها، با ایجاد تغییراتی در رنگ، شکل و فرم دندان‌ها انجام می‌شود. برای انجام این کار از درمان‌های مختلفی نظیر ارتودنسی، جراحی لثه، روکش، لمینت یا ونیر و استفاده می‌شود. هرکدام از این روش‌ها دارای خصوصیات و ویژگی‌های مخصوصی هستند که با توجه به شرایط و سلیقه بیمار، توسط متخصص دندانپزشکی قابلیت اجرا دارند. در این مطلب از سایت دکتر حسین بهمنی اطلاعاتی در مورد تراش سرامیکی دندان در اختیار شما قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

لمینت سرامیکی دندان چیست؟

این روش، نوعی لمینت از یک پوسته نازک سرامیکی است. در این روش زیباسازی دندانپزشک پوسته‌های لمینت را با استفاده از ابزار و چسب مناسب، به دندان‌ها می‌چسباند. این لمینت‌ها دارای استحکام بیشتری بوده وباعث افزایش استحکام دندان‌ها می‌شود.

لمینت چگونه به دندان میچسبد؟

لمینت سرامیکی توسط چسب‌های مخصوصی به دندان می‌چسبد. این چسب بعد از آماده‌سازی دندان‌ها در سطح پشتی لمینت سرامیکی قرار می‌گیرد. سپس توسط نور دستگاه لایتکیور، سخت شده و به سختی به لمینت دندان می‌چسبد.

میزان تراش در این نوع لمینت 

لمینت سرامیکی زمانی انجام می‌شود که سطح خارجی دندان جهت جلوگیری از بیرون زدگی دندان و جبران ضخامت لمینت، به مقدار بسیار کمی تراش داده شود. این تراش بسیار کم و در حد نیم میلیمتر است و این مقدار کاملا به اندازه ضخامت مینای دندان است. میزان این تراش برای انجام لمینت به وضعیت دندان‌ها و شدت نامرتبی آن‌ها بستگی دارد.

در شرایط نرمال میزان تراش دندان تقریبا به اندازه سه دهم تا نیم میلی‌متر است. اگر دندان‌ها دچار تغییر رنگ بسیار شدید شده و یا نامرتب باشند، میزان این تراش کمی افزایش می‌یابد.

آیا تراش باعث آسیب به دندان می‌شود؟

لمینت سرامیکی با این میزان تراش بر روی دندان، آسیبی به دندان وارد می‌کند؟ اگر مراحل درمان به درستی انجام شوند، این مقدار تراش هیچ مشکلی برای دندان ایجاد نخواهد کرد. زیرا این میزان تراش در ضخامت مینای دندان محدود است.

محدودیت سنی در این نوع لمینت

لمینت سرامیکی برای انجام، دارای محدودیت سنی برای افراد زیر ۱۸ سال است. رشد استخوانی در این رده سنی سبب می‌شود، موقعیت لثه و دندان‌ها تغییر پیدا کند و همین امر ممکن است باعث به هم خوردن هماهنگی لثه با لبه لمینت شود. بنابراین بهتر است در این افراد لمینت انجام نشود و در صورت نیاز از روش ونیر استفاده شود. زیرا ونیر قابلیت اصلاح شدن دارد ولی لمینت قابل اصلاح نیست.

راش لمینت
راش لمینت

علل جدایی لمینت دندان

لمینت سرامیکی دارای استحکام بالایی است و به آسانی شکستگی و لب‌پریدگی در آن اتفاق نمی‌افتد. اما گاهی اوقات ممکن است لمینت به علت نیرو‌های زیاد  وارد شده به آن، از روی دندان جدا شود. این شرایط گاهی اوقات به دلیل آلودگی سطح حین چسباندن لمینت نیز ممکن است اتفاق بیافتد. در چنین مواردی باید سطح دندان و لمینت را تمیز کرده و مجددا لمینت را روی دندان چسباند.

عوامل شفافیت لبه دندان‌ها در لمینت از نوع سرامیکی

لمینت سرامیکی دارای ویژگی‌های متمایزی است که یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها، لبه دندان لمینت طبیعی است. دندان‌های طبیعی دارای حالت ترانسلوسنسی یا لبه شفافیت و شیشه‌ای هستند. در درمان‌های زیبایی مانند لمینت نیز به این نکته توجه شده است. درجه وضوح این شفافیت به فاکتورهای متفاوتی از جمله سلیقه مراجعه کننده، میزان سایش لبه دندان، نوع تماس دندان‌های بالا و پایین و بستگی دارد.

نتیجه گیری

لمینت سرامیکی یکی از بهترین روش‌های درمان زیبایی است. امروزه افراد زیادی به دنبال زیبایی لبخند خود هستند. بهترین شیوه لمینت است که عمر و ماندگاری طولانی دارد. برای دریافت بهترین نتیجه از لمینت دندان خود باید به دنبال بهترین متخصص دندانپزشک و کلینیک دندانپزشکی باشید. انجام لمینت سرامیکی در مقدس اردبیلی یکی از بهترین و لذت بخش‌ترین تجارب انجام لمینت را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در این راستا می‌توانید با کلینیک دکتر حسین بهمنی تماس بگیرید. کارشناسان مجموعه به صورت تمام وقت به تمامی سوالات شما پاسخ می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان