همه چیز درباره شفافیت در کامپوزیت ونیر

محتوای جدول

شفافیت در کامپوزیت ونیر را در کلینیک دکتر بهمنی تجربه کنید.

شفافیت در کامپوزیت ونیر به چه عواملی بستگی دارد؟ امروزه انجام کامپوزیت یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن لبخندی زیبا است. اگر شما نیز به دنبال انجام کامپوزیت دندان با بالاترین کیفیت و بهترین نتیجه هستید به مطب دکتر حسین بهمنی مراجعه کنید تا همیشه با اعتماد به نفس بخندید. در این مطلب قصد داریم شما را با کامپوزیت ونیر و عوامل مؤثر بر شفافیت آن بیشتر آشنا کنیم، تا پایان با ما همراه باشید.

شفافيت و عدم رنگ‌پذيرى کامپوزيت ونیر به چه عواملی بستگی دارد؟

شفافیت در کامپوزیت ونیر به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل به شرح زیر هستند:

 • اولین عامل در شفافیت کامپوزیت، نوع آن است. کامپوزیت‌ها بر اساس سایز ذرات تشکیل‌دهنده آن‌ها تقسیم‌بندی می‌شوند. بر همین اساس کامپوزیت‌هایی که دارای ذراتی با سایز بسیار کوچک در حد نانو هستند، برای انجام کامپوزیت ونیر مناسب‌تر هستند.
 • کیفیت پرداخت دومین عامل مهمی است که در شفافیت کامپوزیت مؤثر است. دندانپزشک با صرف وقت و حوصله زیاد باید مراحل پرداخت را انجام دهد و استفاده از برندهای با کیفیت در نتیجه کار بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
 • سومین عامل موثر بر شفافیت در کامپوزیت ونیر، تکنیک مورد استفاده برای انجام آن است. برای انجام ونیر روش‌ها و تکنیک‌های متعددی وجود دارد و متخصص دندانپزشکی زیبایی با توجه به تجربه و شناخت خود از این روش‌ها، بهترین را انتخاب می‌کند.

ضخامت در کامپوزیت دندان

شفافیت در کامپوزیت ونیر را با توجه به ضخامت آن نیز می‌توان مورد بررسی قرار داد. ضخامت کامپوزیت در شرایط عادی و نرمال بسیار نازک و در حد چند دهم میلیمتر است به طوری که لب را برجسته نمی‌کند و باعث تغییر فرم آن نخواهد شد. اگر دندان‌ها نامرتب باشند بر روی دندان‌های عقب، ضخامت کامپوزیت بیشتری قرار خواهد گرفت.

طول عمر کامپوزیت ونیر چقدر است؟

شفافیت در کامپوزیت ونیر در کنار سایر عوامل نظیر طول عمر کامپوزیت‌ها حائز اهمیت است. به طور کلی می‌توان گفت طول عمر کامپوزیت ونیر به عواملی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 • کیفیت درمان انجام شده بر روی دندان
 • رعایت بهداشت و مراقبت‌های بیمار
 • ژنتیک افراد و جنس دندان‌های بیمار
 • موقعیت و نحوه قرارگیری دندان‌ها بر روی هم
 • مسائلی نظیر قند و فشار خون بالا
 • داروهای مورد استفاده توسط بیمار و موارد بسیار دیگر …

بهترین برند کامپوزیت چیست؟

شفافیت در کامپوزیت ونیر به نحوه اجرای آن توسط پزشک متخصص وابسته است و نوع برند در کیفیت و شفافیت آن تأثیری نخواهد داشت. کامپوزیت‌ها از نظر خصوصیات فیزیکی و رنگ، ویژگی‌هایی مخصوص به خود دارند. با تشخیص پزشک و شرایط دندان‌های بیمار نوع کامپوزیت مصرفی انتخاب می‌شود.

شفافیت در کامپوزیت ونیر
شفافیت در کامپوزیت ونیر

در چه شرایطی نباید کامپوزیت ونیر انجام داد؟

در ادامه شرایطی که نباید این روش زیبایی را انجام داد بیان می‌کنیم:

 • اگر دندان‌ها بسیار نامرتب باشند.
 • لثه‌ها دچار بیماری یا عفونت شده باشند.
 • در صورت وجود دندان‌های عصب کشی شده که دیواره ضعیفی دارند.
 • افرادی با فک جلو آمده و بیرون زده
 • افرادی که دندان قروچه می‌کنند
 • افرادی که در ناحیه لبخند، دارای تعدادی دندان روکش یا ایمپلنت شده هستند.

روشن‌ترين رنگ کامپوزيت چه رنگى است؟

شفافیت در کامپوزیت ونیر بعد از گذشت چند روز از انجام کامپوزیت خود را نشان خواهد داد. دندان طبیعی و کامپوزیت در نواحی نزدیک لثه زرد رنگ‌تر هستند زیرا مینای دندان و کامپوزیت در این نواحی ضخامت کم‌تری دارند. اگر رنگ انتخابی با رنگ دندان‌های طبیعی اختلاف زیادی داشته باشد این اختلاف رنگ در لبه دندان و نزدیک حاشیه لثه بیشتر مشاهده خواهد شد. برند‌های متفاوت کامپوزیت دارای درجات رنگی مخصوص به خود هستند و روشن‌ترین رنگ هر برند ممکن است با برند دیگر متفاوت باشد.

نتیجه گیری

شفافیت در کامپوزیت ونیر در زیبایی و کیفیت لبخند بیمار بسیار مؤثر است. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم برای انجام یک کامپوزیت حرفه‌ای و با کیفیت حتما به یک متخصص زبده مراجعه کنید و مراحل کامپوزیت دندان خود را زیر نظر یک دندانپزشک کاربلد و حرفه‌ای انجام دهید تا بتوانید از مزایای بی‌نظیر کامپوزیت به خوبی بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس