همه چیز درباره ضخامت کامپوزیت دندان

لیرینگ دندان

محتوای جدول

ضخامت کامپوزیت دندان عاملی مهم در این روش نوین است.

ضخامت کامپوزیت دندان یکی از مهم‌ترین مواردی است که افرادی که کامپوزیت دندان انجام می‌دهند، باید از آن آگاه باشند. امروزه جهت بهبود ظاهر دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند از این روش درمانی  استفاده می‌شود. اگر شما نیز به دنبال انجام کامپوزیت دندان‌های خود هستید، می‌توانید با مراجعه به مطب دکتر حسین بهمنی، بهترین و با کیفیت‌ترین کامپوزیت دندان را بر روی دندان‌های خود قرار دهید و لبخندی زیبا را به خود هدیه کنید. در این مطلب قصد داریم اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان در اختیار شما قرار دهیم، تا پایان با ما همراه باشید.

کامپوزیت بدون تراش چیست؟

ضخامت کامپوزیت دندان معمولا بسیار کم و چیزی در حدود یک میلیمتر است. در یک تعریف کلی می‌توان کامپوزیت دندان را پوشش نازکی تعریف کرد که به بخش جلوی دندان متصل می‌شود. ضخامت این روکش‌ها به اندازه لنز‌های تماسی چشم و در برخی موارد نازک‌تر از آن است. در این میان ونیر بدون تراش جزو محبوب‌ترین و جدیدترین متد‌های روکش دندان شناخته می‌شود. با کامپوزیت بدون تراش می‌توان با سرعت بیشتری دندان‌ها را سفید کرد. این ونیر‌ها به ترمیم، اصلاح و تراش دندان نیازی ندارند.

ضخامت کامپوزیت دندان چه مقدار است؟

ضخامت کامپوزیت دندان، این روکش‌های بسیار نازک، بین 5/0 تا 1 میلیمتر است و این مقدار تقریبا به اندازه نصف ضخامت روکش‌های قدیمی است. این میزان اختلاف جزئی بسیار بیشتر از حد تصور در هنگام کار گذاشته شدن کامپوزیت بر روی دندان، خود را نشان می‌دهد. به طور کلی نازک بودن کامپوزیت سبب بهتر چسبیدن روکش به دندان شده و همین امر باعث سلامت و زیبایی بیشتر دندان‌ها می‌شود.

کامپوزیت دندان چه مزایایی دارد؟

ضخامت کامپوزیت دندان بسیار کم و ناچیز است. به همین دلیل بسیاری از افراد برای داشتن لبخندی زیباتر به انجام کامپوزیت بر روی دندان‌های خود، روی آورده‌اند. در این میان می‌توان به مزایای مهم و کاربردی این کامپوزیت‌ها برای دندان نیز اشاره کرد. از جمله مهم‌ترین این مزایا موارد زیر است:

محافظت از دندان و عدم نیاز به دست‌کاری ساختار دندان

کامپوزیت‌ها به دلیل نازک بودن به خوبی به سطوح مینای دندان می‌چسبند و در برابر آلودگی به عنوان یک لایه حفاظتی بسیار قوی عمل می‌کنند. کامپوزیت‌های امروزی معمولا به تراش دادن دندان نیازی ندارند به همین دلیل از بی‌ضررترین روکش‌های دندانی به حساب می‌آیند.

ضخامت کامپوزیت دندان
ضخامت کامپوزیت دندان

ایجاد کم‌ترین حساسیت دندان

دندان‌ها بعد از جای‌گذاری کامپوزیت، حساسیت بسیار کمی از خود نشان می‌دهند. در صورتی که با قرار دادن روکش‌های قدیمی، دندان‌ها به شدت دچار حساسیت می‌شدند.

عدم ترس از دندانپزشک

ضخامت کامپوزیت دندان به عنوان یک لایه محافظ، بسیار کم است و به راحتی و بدون نیاز به هرگونه عمل اضافی بر روی دندان نصب می‌شوند. به همین دلیل روند درمانی خاصی نیاز ندارند و بدون هیچ‌گونه ترسی از دندانپزشک می‌توان اقدام به انجام کامپوزیت بر روی دندان کرد.

لایه محافظتی بسیار قوی

کامپوزیت‌های امروزی بدون نیاز به تراش دندان هستند و به دلیل همین نازکی زیاد، به آسانی به سطح دندان می‌چسبند و به عنوان یک لایه محافظتی بسیار قوی در برابر آسیب و آلودگی عمل می‌کنند. روکش‌های قدیمی این ویژگی را دارا نبودند و به علت وجود حفره‌هایی در سطح مینای دندان، روکش به خوبی به دندان نمی‌چسبید.

دارا بودن ظاهری مشابه با دندان‌های طبیعی

کیفیت مواد ترمیمی مورد استفاده در کامپوزیت، تجربه و مهارت دندانپزشک و … عواملی هستند که باعث طبیعی‌تر شدن کامپوزیت‌ها بر روی دندان شده‌اند.

کوتاه بودن طول دوره درمان

انجام کامپوزیت در مدت زمان بسیار کوتاهی و تنها در یک جلسه صورت می‌گیرد.

نتیجه گیری

ضخامت کامپوزیت دندان به عنوان یکی از عوامل مؤثر روی کیفیت درمان کامپوزیت شناخته می‌شود. استفاده از بهترین برند کامپوزیت به دندانپزشک کمک می‌کند تا بسیار کم‌تر مینای دندان را تراش دهد و یا در صورت ممکن اصلا دندان را تراش ندهد. اگر شما نیز قصد دارید از یک کامپوزیت خوب و با کیفیت بر روی دندان‌های خود استفاده کنید و از مزایای بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید، می‌توانید به کلینیک دندانپزشکی دکتر حسین بهمنی مراجعه کنید و از خدمات فوق تخصصی این کلینیک برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس