کاشت دندان در زعفرانیه

کاشت دندان در زعفرانیه

محتوای جدول

کاشت دندان را در کلینیک زعفرانیه تجربه کنید.

کاشت دندان امروزه بسیاری از علاقه‌مندان به زیبایی را به سمت خود کشانده است، چرا که لبخندی زیبا علاوه بر ایجاد چهره‌ای جذاب سبب می‌شود اعتماد به نفس شخص نیز افزایش یابد. یک ایمپلنت خوب بیشتر از همه نتیجه کار یک جراح دندانپزشک حاذق است. دکتر حسین بهمنی به عنوان بهترین جراح و متخصص دندانپزشکی در این زمینه خدمات فوق العاده‌ای در کلینیک خود به بیماران عزیز ارائه می‌دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا با کاشت دندان و مزایای آن بیشتر آشنا شوید.

ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت دندان یا همان ایمپلنت دندان به طور کلی به دندان‌هایی گفته می‌شوند که با استفاده از پروتز مصنوعی و توسط پایه ایمپلنت در دهان قرار می‌گیرند. این ایمپلنت‌ها معمولا از جنس آلیاژ تیتانیوم هستند و به عنوان راه‌حل قطعی بی‌دندانی و جبران دندان‌های از دست رفته شناخته می‌شوند.

در ایمپلنت دندان، دندانپزشک یک پیچ تیتانیومی را در جای خالی دندان درون استخوان فک دریل و این پیچ به عنوان ریشه دندان عمل می‌کند و روی آن روکش دندان را نصب می‌کنند. از لحاظ عملکردی و زیبایی می‌توان گفت ایمپلنت کاملا مشابه با دندان طبیعی عمل می‌کند و تشخیص آن از دندان طبیعی بسیار سخت است. بعد از جوش خوردن استخوان به دندان ایمپلنت در جای خود تثبیت می‌شود و به صورت مستحکم در کنار دندان‌های طبیعی قرار می‌گیرد.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

کاشت دندان اگر در یک یا دو واحد و در یک استخوان باکیفیت انجام شود کاملا بدون درد است. انجام ایمپلنت در بیهوشی و با تزریق آرام‌بخش نیز امکان‌پذیر است. در این شرایط شخص به خواب می‌رود و چیزی از روند درمان را به یاد نخواهد آورد. به طور کلی می‌توان گفت ایمپلنت بدون درد است و درد و تورم کمی که در ناحیه تحت جراحی ایجاد می‌شود با مصرف مسکن قابل پیشگیری و درمان است.

 ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

کاشت دندان مزایای بسیاری دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • ایمپلنت قوی‌تر و مستحکم‌تر از ریشه طبیعی دندان است.
  • با انجام ایمپلنت بی‌نیاز از درمان ریشه خواهید بود.
  • با انجام ایمپلنت سلامت و شکل استخوان به طور کامل حفظ خواهد شد.
  • با ایمپلنت دیگر نیازی به تراش دندان‌های مجاور نخواهد بود.
  • ایمپلنت دندان مانع از تحلیل لثه می‌شود زیرا در محل خالی دندان لثه تحلیل می‌رود.
  • تحلیل استخوان با نبود دندان افزایش می‌یابد، ایمپلنت مانع از تحلیل استخوان می‌شود.
  • کاشت دندان سبب می‌شود مشکلات تغذیه که به واسطه نبودن دندان ایجاد شده بود برطرف شود.
  • ایمپلنت باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود.
  • ایمپلنت دندان مانع از بروز بیماری‌های ایمنی بدن و بیماری‌هایی می‌شود که در نبود دندان ممکن است ایجاد شوند.
  • نبود دندان باعث تخریب دندان‌های مجاور می‌شود و ایمپلنت مانع از بین رفتن دندان می‌شود.
کاشت دندان
کاشت دندان

ایمپلنت دندان چه کاربردهایی دارد؟

کاشت دندان را می‌توان به عنوان جایگزینی برای یک یا گروهی از دندان‌ها دانست. برای تثبیت پروتزهای شکننده یا لق نیز از ایمپلنت استفاده می‌کنند. از ایمپلنت‌های تیتانیومی برای جراحی در استخوان بیمار استفاده می‌شود.

درصد موفقیت انجام ایمپلنت چقدر است؟

کاشت دندان موفق به عوامل مختلفی وابسته است. از مهم‌ترین عوامل می‌توان به نحوه نگهداری از ایمپلنت، شرایط سلامتی بیمار، مقدار و کیفیت استخوان فک محل کاشت اشاره کرد. به طور کلی ایمپلنت تا ۹۵ درصد شانس موفقیت دارد پس اصلا جای نگرانی نیست.

بهترین زمان کاشت ایمپلنت چه زمانی است؟

کاشت دندان در زمانی که دندانی پوسیده و آسیب‌دیده داشته باشید تنها راه چاره است. بهترین زمان برای کاشت دندان بلافاصله بعد از کشیدن دندان است. ایمپلنت باید زمانی انجام شود که دندان مورد نظر عفونت نداشته باشد و استخوان زیادی از فک بر اثر عفونت از دست نرفته باشد.

نتیجه گیری

کاشت دندان را می‌توان به عنوان بهترین و بادوام‌ترین روش پر کردن جای خالی دندان‌ها به حساب آورد. کاشت ایمپلنت نیاز به تخصص و مهارت دارد. برای بهترین نتیجه همیشه به بهترین متخصص مراجعه کنید. دکتر حسین بهمنی در کلینیک تخصصی دندانپزشکی زیبایی در زعفرانیه بهترین خدمات کاشت دندان را به شما مراجعین عزیز ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان