کامپوزیت با تکنیک لیرینگ در مقدس اردبیلی

محتوای جدول

کامپوزیت با تکنیک لیرینگ را در کلینیک دکتر بهمنی تجربه کنید.

کامپوزیت با تکنیک لیرینگ چه کاربردی دارد؟ امروزه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مراجعین برای درمان لمینت سرامیکی یا کامپوزیت دندان، مصنوعی و غیرطبیعی به نظر رسیدن دندان‌ها است. تکنیک مورد استفاده دندانپزشک در این مورد بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود. دکتر حسین بهمنی یکی از بهترین متخصصین دندانپزشکی، کامپوزیت دندان را با روش محبوب و پرطرفدار لیرینگ انجام می‌دهند. این روش سبب ایجاد دندان‌هایی مرتب و طرح لبخندی زیبا می‌شود.‌ برای آشنایی بیشتر با تکنیک لیرینگ، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آشنایی با کامپوزیت دندان به روش لیرینگ

کامپوزیت دندان با تکنیک لیرینگ سبب می‌شود دندان‌ها جلوه‌ای طبیعی‌تر و نرمال به دست آورند. از آنجایی که دندان‌ها در بخش‌های مختلف دارای حالتی سایه‌دار و متفاوت بوده و به صورت تک رنگ نیستند، برای بازسازی دقیق‌تر آن‌ها باید از کامپوزیت‌هایی در رنگ و شفافیت‌های متفاوت استفاده کرد. در کنار انتخاب صحیح و اصولی تکنیک لیرینگ، با صرف زمان و حوصله، فرم و جزئیات دندان‌ها دقیق و بدون نقص اجرا خواهند شد.

برای اینکه کامپوزیت دندان، مصنوعی به نظر نرسد، چه نکاتی باید مورد توجه قرار بگیرد؟

کامپوزیت دندان با تکنیک لیرینگ سبب می‌شود دندان‌ها از حالت مصنوعی خارج شده و طبیعی جلوه کنند. انتخاب تکنیک مناسب و اصولی و دقت متخصص دندانپزشک، دو عنصر مهم در کاشت ونیر‌های کامپوزیتی است. تنها با رعایت برخی اصول و قواعد است که می‌توان از مزایای کامپوزیت ونیر به خوبی بهره‌مند شد و در عین حال دندان‌هایی با شفافیت و زیبایی لمینت دندان سرامیکی داشت. فاکتور‌های مهمی که باید در این رابطه مورد توجه قرار داد عبارتند از:

  • رنگ انتخابی برای کامپوزیت:رنگ انتخابی برای کامپوزیت دندان با تکنیک لیرینگ، باید با رنگ چهره، سن بیمار و یا جنسیت او هماهنگ باشد.
  • شفافیت کامپوزیت:میزان عبور نور از پوسته کامپوزیت، شفافیت کامپوزیت در نظر گرفته می‌شود. هرچه نفوذ نور در عمق بیشتری صورت بگیرد، درمان طبیعی‌تر خواهد بود.
  • شکل و فرم دندان‌ها:هر چه رعایت جزئیات بیشتر باشد، دندان‌ها طبیعی‌تر نمایش داده خواهند شد.
  • ترانسلوسنسی و یا اپاسیته مناسب در هر لایه، در کنار کیفیت پولیش و پرداخت کامپوزیت: بارعایت درست این اصل، سطح دندان‌ها کاملا صاف و براق خواهد بود.

با رعایت این موارد، نتیجه نهایی با طبیعت اولیه دندان‌ها منطبق خواهد بود و جذابیت دندان‌ها به خوبی حفظ خواهد شد.

بهترین رنگ برای کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان با تکنیک لیرینگ، نیاز به استفاده از یک رنگ طبیعی و مناسب برای هر فرد دارد.هرچه میزان رنگ کامپوزیت‌های دندان سفیدتر باشد لزوما بهتر و طبیعی‌تر نخواهد بود. هنگام انتخاب رنگ کامپوزیت اصول زیر را لحاظ کنید:

تاثیر رنگ پوست فرد در رنگ کامپوزیت ونیر انتخاب شده

برای افراد با رنگ پوست تیره، ونیر کامپوزیت‌هایی با سایه و درجه رنگ‌های طبیعی مناسب‌تر است. زیرا کنتراست‌های بهتری ایجاد می‌شود و دندان‌ها درخشان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسند. افراد با رنگ پوست روشن نیز بهتر است از کامپوزیت‌هایی با طیف مختلف رنگ روشن استفاده کنند. زیرا باید بین رنگ پوست و رنگ دندان این دسته از افراد تفاوت زیادی ایجاد نشود.

کامپوزیت با تکنیک لیرینگ
کامپوزیت با تکنیک لیرینگ

میزان سفیدی چشم

کامپوزیت دندان با تکنیک لیرینگ، به عامل سفیدی رنگ چشم نیز بستگی دارد. برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین رنگ دندان‌ها و اجزای صورت، باید رنگ سفیدی چشم مورد توجه قرار بگیرد. اگر رنگ انتخابی برای کامپوزیت دندان از سفیدی چشم سفیدتر باشد، در این صورت دندان‌ها غیرطبیعی خود را نشان می‌دهند. به همین دلیل از سفیدی چشم می‌توان به عنوان یک منبع دقیق برای تشخیص رنگ دندان‌ها استفاده کرد.

نتیجه گیری

کامپوزیت دندان با تکنیک لیرینگ را می‌توانید با بهترین کیفیت در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر حسین بهمنی انجام دهید و از دندان‌هایی با ظاهر طبیعی و یک‌دست لذت ببرید. تخصص و مهارت دندانپزشک در انجام کامپوزیت و مخصوصا تکنیک لیرینگ امری است که در نتیجه نهایی تاثیری غیرقابل انکار دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای تمامی امور زیبایی خود از جمله خدمات دندانپزشکی نظیر لمینت، کامپوزیت و … به بهترین متخصص دندانپزشک مراجعه کنید و لبخند زیبا و جذاب را دوباره به چهره خود برگردانید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان