کانتور یا تراش دندان‌ها

محتوای جدول

رفع ایرادات و بد فرمی دندان با کانتورینگ

آیا دارای مشکلات زیبایی دندانی هستید؟ کانتورینگ دندان به فرایندی گفته می‌شود که طی آن ایرادات و بد فرمی‌های اندک و جزئی دندان برطرف می‌شوند. اگر شما نیز در شکل ظاهری دندان‌های خود دچار مشکل هستید در این مطلب از وب سایت دکتر حسین بهمنی با ما همراه باشید تا شما را با کانتورینگ دندان‌ها آشنا کنیم.

کانتورینگ دندان چیست؟

کانتورینگ دندان یا تراشیدن دندان‌ها نوعی درمان سریع و بدون درد است تا کمک کند افراد به لبخند دلخواه خود برسند. اگر دندان‌های شما تقارن ندارند، ترک یا لب پریدگی آشکار دارند و یا دندا‌ن‌ها بر روی هم قرار می‌گیرند و در کل اشکالات جزئی در شکل ظاهری دندان‌های خود دارید می‌توانید با یک مراجعه ساده به متخصص دندانپزشک به راحتی از این مشکل ر‌هایی یابید.

فرآیند کانتورینگ دندان‌

پس از مراجعه به متخصص دندان‌های شما مورد معاینه قرار می‌گیرند. بعد از معاینه دندان‌ها علامت گذاشته می‌شوند تا براساس همان روند تغییر شکل درمان انجام شود. ابزار کار دندانپزشک در این روند درمانی دریل دندانپزشکی، لیزر و دیسک تنظیم‌کننده است. ابتدا دندانپزشک با تغییر در مینای دندان‌ها شکل و اندازه مورد دلخواه شما را ایجاد می‌کند سپس با انجام پولیش باعث درخشش دندان‌ها می‌شود. در انتها از برس‌های تنظیم‌کننده استفاده می‌کند و روند درمان پایان می‌یابد.

کانتورینگ دندان به چه افرادی توصیه می‌شود؟

کسانی که دندان‌های سالمی دارند، زیرا ضروری است مینای دندان شما ضخامت لازم را داشته باشد تا پس از برداشتن مقداری از آن‌ها دندان‌ها سالم باقی بمانند. ضخامت دندان‌ها باید به اندازه‌ای باشد تا در روند این نوع درمان به اعصاب داخلی آسیب وارد نشود. اگر دندان‌های شما به سرما یا گرما حساسیت دارند این روش درمان برای شما مناسب نیست زیرا این مشکل شما را شدیدتر می‌کند. چنانچه مشکلات جدی‌تری مانند کجی دندان، بد رنگی، ترک‌خوردگی، پوسیدگی، آسیب‌دیدگی دارید می‌توانید از روش‌های دیگر درمان زیبایی دندان مثل ونیر‌های دندانی، اینویزیلاین و سفید کردن دندان استفاده کنید.

مزایا و معایب کانتورینگ دندان‌

مزایا این روند درمانی به شرح زیر است:

  • تنها نیازمند یک جلسه مراجعه به دندانپزشک می‌باشید.
  • مدت زمان انجام این روند درمانی یک ساعت است.
  • از مهم‌ترین ویژگی‌های این روند درمان می‌توان به دائمی بودن آن اشاره کرد، یعنی مینای دندان دیگر رشد نمی‌کند و شکل دندان‌های شما تا آخر به همین صورت می‌ماند و نیاز به مراجعه دیگر نیست.
  • با توجه به اینکه در مینای دندان‌ها هیچ عصبی وجود ندارد در نتیجه این روش کاملاً بدون درد است و شما فوری و بدون درد به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

مهم‌ترین ضعفی که برای این روش می‌توان بیان کرد این است که تنها برای درمان مشکلات جزئی قابل استفاده است، یعنی برای دندان‌هایی که اندکی بلند هستند یا بد شکل فقط می‌توان استفاده کرد. زیرا مینای دندان‌ها را تا حدی می‌توان تراشید که دندان‌ها آسیب نبینند و بعد از انجام این روش درمان نیز باید بسیار در مراقبت از دندان‌ها توجه ویژه کرد تا مینای باقیمانده آسیب نبیند و دچار مشکل اساسی نشوید.

تراش دندان یا کانتورینگ
تراش دندان یا کانتورینگ

مراقبت‌های پس از کانتورینگ دندان‌

بعد از این روند درمان زیبایی باید بسیار مراقب مینای دندان که باقیمانده باشید و از مسواک بسیار نرم استفاده کنید. در کل باید بعد از انجام این درمان بیشتر از قبل به بهداشت دهان و دندان اهمیت دهید. از خوردن و نوشیدن خوراکی‌های دارای قند پرهیز کنید. با مشورت دندانپزشک به رژیم غذایی خود کلسیم بیافزایید. دندان‌های خود را روی هم فشار ندهید و با مشورت با متخصص خود خمیر دندان مناسب استفاده کنید.

جمع‌بندی

اگر شکل و اندازه دندان‌هایتان مشکل دارد و همین مساله باعث شده که تمایلی به لبخند زدن نداشته باشید. ما در این وب سایت شما را با فرآیند درمان زیبایی به نام کانتورینگ دندان آشنا کردیم. چنانچه این مشکل را دارید و به دنبال درمان آن هستید ما کلینیک دکتر حسین بهمنی را توصیه می‌کنیم. در این کلینیک علاوه بر درمان‌های زیبایی می‌توانید جرم‌گیری دندان‌ها را نیز انجام دهید. جهت اخذ نوبت می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس