اصلاح طرح لبخند و خنده زیبا در ولنجک

محتوای جدول

طرح لبخند خود را در کلینیک دندانپزشکی زیبایی ولنجک اصلاح کنید.

اصلاح طرح لبخند چه فوایدی دا-رد؟ این کار برای چه افرادی مناسب است؟ لبخند هدیه‌ای زیبا از جانب خداوند است که باعث دلنشین شدن بیشتر چهره می‌شود‌. اما اگر دندان‌ها صاف و یکدست باشند این لبخند زیباتر و درخشان‌تر خواهد بود. امروزه افراد زیادی خواستار داشتن لبخندی با دندان‌های زیبا هستند. آیا شما هم خواهان چنین لبخند زیبایی هستید؟

دکتر حسین بهمنی بهترین متخصص دندانپزشکی، لبخندی زیبا و ماندگار را برای شما عزیزان خلق می‌کند. قصد داریم در این مطلب در مورد طرح لبخند و روش‌های اصلاح آن بیشتر صحبت کنیم، تا پایان با ما همراه باشید.

طراحی لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند در واقع روشی تلفیقی از اجزای صورت و دندان‌ها است‌. در این روش باید تناسب کلی شکل، رنگ پوست صورت، فرم لب‌ها و گونه، فرم و طرح لثه، فرم، رنگ و موقعیت دندان‌ها به خوبی در نظر گرفته شود. ترکیب درست تمامی این اجزا خط لبخند را ایجاد کرده و چهره را دلنشین‌تر و درخشان‌تر خواهند کرد.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح لبخند یا همان طراحی لبخند، در واقع به مجموعه‌ای از درمان‌های زیبایی گفته می‌شود که در نهایت منجر به خلق لبخندی زیبا می‌شوند. در این فرآیند لثه‌های ناصاف و بدشکل، اصلاح شده و تمامی مشکلات دندانی نیز برطرف می‌شوند. در این اصلاح طول، عرض، رنگ و شكل دندان‌ها نیز تغییر پیدا می‌کند تا به تناسب و ظاهری دلخواه برسند. طراحی لبخند تنها از لحاظ زیبایی اهمیت ندارد بلکه در این روش مشکلات دندانی نیز به طور کامل تشخیص داده شده و درمان می‌شوند.

کاندیداهای اصلاح طرح لبخند چه کسانی هستند؟

اصلاح لبخند تنها در افرادی که از سلامت دهانی خوبی برخوردار بوده و هیچ گونه پوسیدگی و بیماری لثه‌ای نداشته باشند، انجام می‌شود. تشخیص تمامی این موارد با معاینه توسط دندانپزشک صورت می‌گیرد. در صورتی که هریک از مشکلات دندانی مانند لب پرشدگی دندان، فاصله‌ بین دندان‌ها، بی‌دندانی، بدرنگی دندان، دندان کج، پوسیدگی دندان، داشتن لبخند لثه‌ای و یا دندان‌های کوتاه را دارید حتما قبل از انجام طراحی لبخند نسبت به درمان بیماری دندان خود اقدام کنید.

مزایای این روش

اطلاح طرح لبخند می‌تواند مزایایی نظیر موارد زیر را به همراه داشته باشد:

 • سفید و روشن‌تر نشان داده شدن دندان‌ها
 • جوان‌تر نشان داده شدن چهره
 • رفع بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات دهان و دندان
 • کم‌تر شدن بسیاری از پوسیدگی‌های دندانی، عفونت‌ها و بیماری‌های لثه
 • تنظیم کردن نسبت لثه با بهبود ساختار دهان و دندان

عوارض اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند نیز مانند سایر روش‌های زیبایی می‌تواند عوارضی به همراه داشته باشد. اما عوارض این روش بسیار محدود و گذرا خواهد بود. در برخی موارد برای ایجاد لبخندی زیبا بر چهره شما، ممکن است برخی دندان‌ها کشیده شوند و یا کمی احساس لق‌شدگی در دندان‌ها با انجام ایمپلنت، ایجاد شود. همچنین با انجام بلیچینگ، استقامت و استحکام دندان‌ها کاهش پیدا می‌کند و نسبت به قبل آسیب‌پذیرتر خواهند شد.

مراقبت‌های لازم از دندان‌ها بعد از اصلاح طرح لبخند

اصلاح لبخند نیاز به مراقبت از دهان و دندان و نگهداری صحیح، بعد از انجام این اصلاح دارد.

 • رعایت بهداشت دهان و دندان برای جلوگیری از آسیب دندان‌ها اهمیت زیادی دارد. استفاده مرتب از مسواک و نخ دندان نیز بسیار حائز اهمیت است.
 • تمامی این مراقبت‌ها باعث حفظ زیبایی و ماندگاری طراحی لبخند خواهد شد. همچنین برای حفظ سلامت دندان‌ها باید به صورت مداوم برای چکاب، به متخصص دندانپزشک مراجعه کرد تا در صورت نیاز درمان لازم برای دندان‌های آسیب دیده انجام شود.
اصلاح طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند

انواع روش‌های طراحی لبخند

طرح لبخند دارای روش‌ها و متد‌های متفاوتی است. حتی طراحی لبخند با ترکیب برخی روش‌ها نیز انجام می‌شود که تمامی آن‌ها به نظر متخصص دندانپزشک مربوط می‌شود. روش‌های اصطلاح لبخند شامل موارد زیر است:

 • باندینگ دندان
 • بلیچینگ یا سفید کردن دندان
 • ونیر پرسلن یا لمینت دندان
 • انواع روکش‌های دندانی
 • اصلاح لبخند لثه‌ای با ارتودنسی
 • کاشت دندان (ایمپلنت)
 • جراحی لثه
 • جراحی فک و صورت

نتیجه گیری

اصلاح طرح لبخند می‌تواند تاثیر شگفت‌انگیزی بر زیبایی و اعتماد به نفس داشته باشد. برای زیباترین لبخند به کلینیک دندانپزشکی طراحی لبخند در شمال تهران مراجعه کنید. در این راستا با شماره‌های موجود در سایت دکتر حسین بهمنی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان