انواع تکنیک ایمپلنت دندان

انواع تکنیک ایمپلنت دندان

محتوای جدول

آشنایی با انواع تکنیک ایمپلنت دندان

با انواع تکنیک ایمپلنت دندان آشنایی دارید؟ ایمپلنت دندان به عنوان ریشه دندان عمل می‌کند و در واقع به عنوان یک پایه و پشتیبان برای دندان‌ها در نظر گرفته می‌شود. دندانپزشکان متخصص با کمک جراحی آن را در دهان نصب می‌کنند. در ادامه با ما در این مطلب از سایت دکتر حسین بهمنی همراه باشید تا در مورد تکنیک ایمپلنت دندان بیشتر بدانید.

انواع ایمپلنت دندان

همانطور که می‌دانید ایمپلنت دندان در انواع مختلف وجود دارد. ایمپلنت‌ها براساس طول پایه، سایز ایمپلنت و شکل آن به چند دسته تقسیم می‌شوند. دندانپزشک حرفه‌ای براساس نوع استخوان فک و دهان شما تصمیم می‌گیرد که از کدام نوع ایمپلنت استفاده کند‌. براساس روش کاشت ایمپلنت‌ها به ۴ دسته طبقه‌بندی می‌شوند.

ایمپلنت ساب پریو استیل

برای افرادی که استخوان دهان آن‌ها محکم نیست و مقاومت پایینی دارد از این ایمپلنت استفاده می‌شود. در این روش یک پایه فلزی زیر لثه قرار می‌دهند و روکش دندان را روی آن نصب می‌کنند.

ایمپلنت اندو استیل

این روش یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین نوع ایمپلنت است. قطعات از جنس تیتانیوم به صورت پایه‌های گرد روی لثه قرار می‌گیرند.

ایمپلنت دندان یک مرحله‌ای

در این روش که با یک مرحله جراحی انجام می‌شود، یک پایه درون استخوان فک قرار می‌دهند که قسمتی از آن بیرون زده است. در ادامه روند درمان دندان مصنوعی را روی همین پایه نصب می‌کنند.

ایمپلنت دندان دو مرحله‌ای

در این روش که بسیار رایج است ایمپلنت را داخل لثه و در استخوان فک قرار می‌دهند. بعد از بهبودی این مرحله جراحی دوباره صورت می‌گیرد. در جراحی دوم لثه مجددا برداشته می‌شود و روکش دندان و تاج آن به ایمپلنت وصل می‌شوند.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان

انواع تکنیک ایمپلنت دندان

تکنیک ایمپلنت دندان چند نوع و کاملا متفاوت هستند. براساس وضعیت هر بیمار و تعداد دندان‌های از دست رفته می‌توان یک تکنیک منحصر به فرد را انتخاب کرد. دندانپزشک ایمپلنت بر اساس وضعیت دهان و دندان‌ با شما مشورت و یک تکنیک درمانی مناسب تجویز می‌کند. اهمیت دندان برای انسان‌ها بسیار زیاد است، به طوری که آن‌ها برای پیدا کردن یک جایگزین مناسب برای دندان آزمایش‌های زیادی انجام داده‌اند. امروزه ایمپلنت دندان یکی از رشته‌های مهم دندانپزشکی است که کمک شایانی به برطرف کردن جایگزین دندان کرده است.

تقویت استخوان

تقویت استخوان یک تکنیک ایمپلنت دندان است. در این روش بر اساس نیاز بیمار ممکن است استخوان فک نیازمند بازسازی باشد.‌ همچنین با استفاده از مواد کلاژن‌دار و پروتئین‌دار رشد استخوان فک را تحریک می‌کنند. این روش قبل از کاشت ایمپلنت انجام می‌شود و به تقویت استخوان فک کمک می‌کند.

گسترش پشته

گسترش پشته یکی دیگر از تکنیک‌های ایمپلنت دندان است. اصلاح رج نام دیگر این روش است که ناهنجاری‌های استخوان فک را اصلاح می‌کند.

لیفت سینوس

تکنیک لیفت سینوس در واقع باعث افزایش سینوس می‌شود‌. لیفت سینوس باعث برطرف شدن عدم کیفیت استخوان در فک فوقانی خواهد شد. از موادی که برای پیوند استخوان استفاده می‌شود هم برای تقویت استخوان سینوس به کار می‌برند.

ایمپلنت‌های دندانی بارگذاری فوری

ایمپلنت دندان فوری یک روش برای افرادی است که استخوان فک آن‌ها سالم است. در این روش ایمپلنت دندان در یک ویزیت قرار داده می‌شود و نیاز به مراجعه مجدد به مطب نیست.

مینی ایمپلنت‌های دندانی

این ایمپلنت‌ها به دلیل قطر کمی که دارند به نام ایمپلنت‌های اندوستال باریک شناخته می‌شوند. از آن‌ها برای چسباندن پروتزهایی که به فک پایین متصل می‌شوند، استفاده می‌کنند.

نتیجه گیری

تکنیک ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد. این تکنیک‌ها به دندانپزشک کمک می‌کنند تا بتواند ایمپلنت را بر اساس ویژگی‌های دهان هر بیمار و نوع استخوان فک نصب کند‌. تکنیک ایمپلنت دندان یک روش ویژه و منحصر به فرد است که به کمک پزشک و بیمار آمده است. استفاده از ایمپلنت به عنوان جایگزین دندان، باعث زیبایی صورت شما می‌شود‌.

دکتر حسین بهمنی یکی از دندانپزشکان حرفه‌ای در زمینه ایمپلنت دندان هستند. شما می‌توانید برای ایمپلنت در شمال تهران به کلینیک ایمپلنت در فرمانیه تحت نظر دکتر بهمنی مراجعه کنید. برای این منظور با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس