درمان ترک های دندان با لمینت

تاثیر لمینت بر ترک دندان

محتوای جدول

لب و دندان چو سین و میم‌‌‌اش                     این نادره بین که جز شکر نیست!

لبخند و رفع ترک‌های دندان با لمینت تاثیر خاصی در دیدگاه مردم دارد. قطعا ترک خوردگی و شکستگی دندان‌‌‌ها از زیبایی لبخند ما می‌‌کاهد مخصوصا اگر این آسیب و شکستگی در دندان‌‌‌‌‌‌های جلویی ما ظاهر شود. اما توجه داشته باشید آسیب‌دیدگی دندان جدای از زشت کردن لبخند، عوارض و خطرات زیادی برای سلامتی دندان‌‌ها و دهان به دنبال دارد، بنابراین حتماً باید به دنبال رفع ترک‌‌‌های دندان با لمینت باشید.
اگر متوجه شده‌اید دندان‌‌ها‌‌یتان لب‌پرشدگی، ترک خوردگی و یا شکستگی پیدا کرده، نهراسید! در اکثریت موارد این موقعیت درمان می‌‌شود و دندان‌‌هایتان نجات پیدا می‌کنند. در این مقاله از سایت دکتر حسین بهمنی با ما همراه باشید تا در این مورد مطالبی را بیان نماییم.

درمان ترک دندان با لمینت
درمان ترک دندان با لمینت

انواع شکستگی و ترک‌خوردگی دندان‌‌ها و درمان‌‌ آن‌‌‌ها

شکستگی و ترک‌خوردگی انواع مختلفی دارد که به شرح آن‌‌‌ها می‌‌پردازیم:

ترک دندان
در مواقعی که ترک خوردگی یا شکستگی دندان‌‌‌هایتان جزئی و اندک باشد، معمولا با روکش کشیدن روی دندان‌‌ها درست می‌‌شود. رفع ترک‌های دندان با لمینت نیز یکی از راه‌‌‌های درمانی آن است.

شکاف دندان
اگر شکاف‌‌‌ها باعث دو نیم شدن دندان‌‌ها شود، حداقل یکی از قسمت‌ها باید کشیده شود. امکان دارد حتی بخش دیگری از دندان را عصب‌کشی کرده تا بتوان دندان را روکش کرد.

شکستگی عمودی ریشه
این شکستگی در ریشه دندان است و در برخی اوقات امکان دارد به درمان ریشه، کشیدن و جایگزین کردن دندان محتاج شویم.

خطوط ترک
شکستگی و ترک خوردگی‌‌‌‌های رایج در لایه‌‌های سطح مینای دندان‌‌ها صورت می‌‌پذیرد و دندان آسیب کمتری می‌‌‌بیند. ولی امکان دارد از لحاظ زیبایی به مشکل برخورد کنیم که رفع ترک‌‌‌های دندان با لمینت راه حل این مشکل است.

چه علائمی نشان‌دهنده این است که ترک دندان دارید؟
فهم اینکه دندان شکسته یا ترک خورده بسیار سخت است، اما توجه به نکات زیر کار شما را راحت‌‌‌تر می‌‌‌کند:
_ دندان‌‌ها، در بیشتر موارد زمان جویدن به گرما و سرما حساس می‌‌شوند.
_ لثه‌‌هایی که نزدیک دندان‌‌های آسیب‌دیده هستند، متورم و باعث التهاب می‌‌‌‌شوند.
_ دردهای گاه و بی‌بیگاه معمولا موقع جویدن به سراغ شما می‌آیند. این دردها از کم شروع می‌شوند و به مرور زمان بیشتر خواهند شد.
_ دندان درد خیلی معمولی دارید طوری که نمی‌توانید روی دندان‌‌های خاصی کار کنید.

 ترک دندان و لمینت
ترک دندان و لمینت

مهم‌ترین دلایل آسیب دیدن لمینت‌های دندان
از جمله مواردی که باعث آسیب دیدن لمینت دندان می‌‌‌شوند می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرسوده و کهنه شدن لمینت‌های دندان
لمینت‌های دندان با استفاده از لابراتوارهای پیشرفته دندانپزشکی، به نحوه‌ای ساخته می‌شوند که حداقل زمان طول عمر 10 سال ماندگاری را برای بیماران تضمین می‌‌کند. با این موارد امکان دارد با تضعیف مواد و چسب‌های نگهدارنده روکش‌‌های سرامیکی روی دندان‌‌ها، لمینت‌‌های سرامیکی از دندان‌‌هایتان جدا شود.

عدم نصب درست لمینت روی دندان

اگر شما به تازگی لمینت دندان‌‌هایتان را انجام داده‌اید و روکش‌های سرامیکی مدام از دندان‌‌هایتان جدا می‌شود، یقین داشته باشید که مراحل درمان هنگام نصب به روشی صحیح انجام نشده و یا دندانپزشک معالج از موادی با کیفیت عالی استفاده نکرده است. به همین دلایل است که همواره تاکید می‌‌کنیم تا در انتخاب دندانپزشک متخصص و ماهر دقت زیادی داشته باشید. پس بهترین متخصص دندانپزشک ترمیمی و زیبایی را برای ترمیم مجدد لمینت و رفع ترک‌‌‌های دندان با لمینت انتخاب کنید.

نتیجه گیری
با توجه به مطالب نگاشته شده پی به اهمیت درمان و رفع ترک‌‌‌های دندان با لمینت برده‌‌‌اید پس چنانچه از ترک‌خوردگی و شکستگی دندان‌‌هایتان رنج می‌‌برید، با مراجعه به مطب دکتر حسین بهمنی با استفاده از لمینت دندان طرح لبخند در شمال تهران و با بهره‌‌‌‌گیری از بهترین لمینت سرامیکی دندان جنس ips آلمان، علاوه بر زیبایی ضامن امنیت کیفیت و دوام لمینت دندان‌‌‌های خود نیز باشید. در این مطلب جواب سوال آیا می‌شود ترک دندان را با لمینت رفع کرد را پاسخ دادیم. در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و در تمامی ساعات شبانه روز راهنمایی و مشاوره لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس