دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

انواع تکنیک ایمپلنت دندان

محتوای جدول

لذت دوباره غذا خوردن با دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت دکتر بهمنی

آیا تابحال با دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت آشنایی داشته‌اید؟ این نوع دندان‌ها توسط ایمپلنت‌ها حمایت شده و به آن‌ها متصل می‌شوند. همانطور که می‌دانید، دندان‌های اصلی به لثه‌ها چسبیده‌اند. اگر شما از دندان‌های مصنوعی خود رضایتی ندارید می‌توانید از دندان‌های مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت استفاده کنید.این نوع دندان مصنوعی دارای ویژگی اتصال‌های مخصوصی است که بر روی ایمپلنت‌ها نصب می‌شوند. در این مطلب از وب سایت دکتر حسین بهمنی همراه ما باشید تا بیشتر در این موضوع اطلاعات کسب کنید.

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت
دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت چیست؟

برای جبران کردن مشکلات دندان‌های مصنوعی روشی ابداع شده است که در آن دندان‌های مصنوعی بر پایه ایمپلنت به استخوان‌های فک متصل می‌شوند. برای این کار ابتدا روی استخوان‌های فک تعدادی ایمپلنت قرار می‌دهند سپس در مرحله بعد دندان‌های مصنوعی را روی این پایه‌ها سوار می‌کنند. در نتیجه این دندان‌های مصنوعی نسبت به نوع معمولی دارای استحکام و دوام بیشتری می‌باشند. این دندان‌های مصنوعی بر پایه ایمپلنت اغلب برای افرادی که تمام دندان‌های یک فک خود و یا هر دو فک خود را از دست داده‌اند کارایی بیشتری دارد. در نظر داشته باشید که این روش برای افرادی مناسب است که فرد تراکم استخوان کافی را در فک خود داشته باشد. در این راستا قبل از استفاده کردن از این روش حتما مورد معاینه و ارزیابی قرار بگیرید.

مزایای دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

همانطور که اشاره کردیم این روش دارای مزایای زیادی است. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • توانایی غذا خوردن بلافاصله پس از قرار گرفتن دندان‌ها در دهان
 • استحکام، دوام و کارایی بیشتر
 • بهبودی در کوتاه‌ترین زمان
 • زیبا شدن لبخند
 • شما به راحتی غذاها را جویده و گاز می‌گیرید.
 • نگهداری آسان
 • عدم لغزیدن دندان‌ها
 • ثابت بودن آن‌ها در دهان
 • طبیعی بودن آن‌ها
 • بالا بودن درصد موفقیت آن
 • ایمپلنت‌ها معمولا از جنس تیتانیوم هستند و به سرعت داخل فک جوش می‌خورند.
 • دیگر نیازی به درآوردن آن‌ها هنگام خواب نیستید.

انواع دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

این دندان‌ها در دو نوع پایه توپی و میله‌ای هستند. این دو شباهت زیادی به دندان‌های مصنوعی آکریلیک دارند.

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت میله‌ای

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت میله‌ای یک نوار میله مانند فلزی نازک است. این میله از منحنی فک شما تبعیت می‌کند و به دو تا پنج ایمپلنت متصل است. این ایمپلنت‌ها قبلا در استخوان فک قرار داده شده‌اند. اجزای آن نیز بر روی میله فیت می‌شوند. 

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت توپی

هر ایمپلنت در استخوان فک دارای یک اتصال فلزی می‌باشد که به دندان مصنوعی متصل می‌شود. اغلب اتصالات روی ایمپلنت به شکل توپ هستند. این اتصالات به صورت نر و ماده به هم متصل می‌شوند که یک اتصال بر روی دندان و دیگری بر روی فک قرار دارد.

ایمپلنت دندان مصنوعی
ایمپلنت دندان مصنوعی

مراقبت‌های بعد از گذاشتن دندان مصنوعی روی ایمپلنت 

ابتدا باید دندانپزشک از محکم بودن دندان‌ها اطمینان حاصل کند. در نظر داشته باشید که محکم نبودن دندان‌ها باعث ساییده شدن با کوچک‌ترین فشار می‌شود و بیمار احساس درد خواهد کرد.  دندانپزشک متخصص باید چگونگی تماس دندان‌های پایین و بالا با لثه را بررسی کند و در صورت نیاز پیوند لثه انجام شود. این نکته بسیار مهم است که حتما باید تمام جزئیات دندان‌های مصنوعی خود را تمیز کنید و باقیمانده مواد غذایی را از روی آن پاک نمایید. خلاصه که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید.

امکان مستهلک شدن این دندان‌ها وجود دارد زیرا تمامی دندان‌های مصنوعی دارای ضمایم و گیره‌های مختلفی هستند که جنس آن‌ها از نوع پلاستیکی است. شما باید پس از گذشت ۶ تا ۱۲ ماه آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید و یا تعویض کنید.

در راستای محکم ایستادن پیچ میله‌ها باید ایمپلنت‌ها کاملا هم تراز روی دندان‌ها قرار بگیرند. شرایط انجام کاشت ایمپلنت برای شخصی که هنگام خواب دندان قروچه می‌کند محیا نخواهد بوذ زیرا احتمال لق شدن ایمپلنت و شکستن دندان بسیار است.

نتیجه گیری

دندان‌ها ثروت‌های زیبایی هستند که برای نگهداری آن‌ها باید تمام مسائل بهداشتی و درمانی را رعایت کنید. در صورتی که دندان‌های خود را تحت هر شرایطی از دست داده‌اید می‌توانید از دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت در بهترین مرکز ایمپلنت در شمال تهران استفاده نمایید. در این مطلب از وب سایت دکتر حسین بهمنی شما را با این نوع دندان مصنوعی و مزایای آن آشنا نمودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان