رنگ دندان در روش کامپوزیت چقدر باید سفید باشد؟

محتوای جدول

به نظر شما سفیدی رنگ دندان در روش کامپوزیت چه اهمیتی دارد؟

آیا دوست دارید  شما هم  دندان‌های زیبا مانند بازیگران هالیوودی داشته باشید؟ انتخاب رنگ دندان در روش کامپوزیت به چه صورت است؟ کامپوزیت دندان یک روش ترمیمی و زیبایی برای دندان‌ها است که امروزه مخاطبان بسیار زیادی پیدا کرده است. رنگ دندان هنگام نصب کامپوزیت اهمیت زیادی دارد‌‌ و انتخاب آن کار چندان آسانی نیست. بهترین کامپوزیت ونیر در زعفرانیه توسط دکتر حسین بهمنی انجام می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد رنگ دندان در روش کامپوزیت بیشتر بدانید.

کامپوزیت دندان

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که کامپوزیت دندان چیست؟ کامپوزیت یک ماده خمیر مانند است که در گذشته برای ترمیم دندان از آن استفاده می‌شد. امروزه از این ماده برای رفع مشکلات ظاهری دندان از جمله بدرنگی آن استفاده می‌کنند. به دلیل مقاومت زیاد و سرعت نصب بالای کامپوزیت، این روش یکی از متداول‌ترین و محبوب‌ترین روش‌ها برای سفید کردن دندان به حساب می‌آید.

روش استفاده از کامپوزیت

دندانپزشک چگونه از کامپوزیت برای سفید کردن دندان استفاده می‌کند؟ دندانپزشک ماده خمیری مانند کامپوزیت را روی دندان بیمار قرار می‌دهد و براساس شکل دندان به آن فرم می‌دهد. سپس برای سفت کردن آن از نور لیزر استفاده می‌کند.  برای اینکه دندان‌ها حالت طبیعی داشته باشند روی آن را سمباده می‌کشند. کامپوزیت مشکلات ظاهری دندان را رفع و آن‌ها را پنهان می‌کند. لایه کامپوزیت خیلی نازک است و در صورت شدید بودن لکه‌های دندان یا بدرنگی زیاد ممکن است نتواند به طور کامل پوشش‌دهی داشته باشد. در این موارد دندانپزشک سطح دندان را می‌تراشد تا بدرنگی آن از بین برود.

انتخاب رنگ کامپوزیت دندان

انتخاب رنگ کامپوزیت چگونه است؟ چه رنگی مناسب دندان شما است؟ دندان یکی از مهم‌ترین اجزای صورت است که تاثیر زیادی روی زیبایی می‌گذارد‌. رنگ کامپوزیت دندان میزان سفیدی موادی است که برای آن انتخاب می‌شود. اهمیت آن هنگامی‌ مشخص می‌شود که دندان‌ها نامرتب باشند و در اثر خوردن شیرینی‌جات تغییر رنگ داده باشند. یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین رنگ‌ها برای کامپوزیت دندان سفید روشن است. مراقبت از کامپوزیت و رعایت بهداشت دهان و دندان باعث ثابت ماندن رنگ کامپوزیت دندان‌ها می‌شود.

 انتخاب رنگ کامپوزیت کار آسانی نیست و نیاز به صرف زمان و رعایت نکات خاصی دارد. تنوع رنگ کامپوزیت زیاد است و بیمار با مشاوره پزشک می‌تواند بهترین رنگ را انتخاب کند. طبیعی بودن بعد از کامپوزیت یکی از نکاتی است که باید به آن توجه کرد.‌ میزان رطوبت موجود در دهان و جنس بزاق دو عامل مهم در تغییر رنگ کامپوزیت هستند که هنگام انتخاب رنگ باید به آن‌ها توجه کرد. بر همین اساس توجه به ساختار رنگدانه‌های دندان اهمیت زیادی دارد. انتخاب رنگ برای دندان‌های سفید و روشن سخت‌تر است و حتما باید تحت نظر دندانپزشک با تجربه انجام شود. هنگام انتخاب رنگ دندان باید به نور محیط توجه کنید زیرا رنگ نور محیط باعث خطای چشم می‌شود.

رنگ دندان در روش کامپوزیت
رنگ دندان در روش کامپوزیت

انتخاب رنگ کامپوزیت دندان طبیعی

برای اینکه بتوانید بهترین رنگ کامپوزیت را برای دندان‌های خود انتخاب کنید، ابتدا دندان‌های خود را با ‌روش‌های سفید کردن دندان مانند جرم‌گیری تا حد امکان سفید کنید. این کار باعث می‌شود رنگ روکش طبیعی به نظر برسد و با گذشت زمان با رنگ سایر دندان‌ها هماهنگ می‌شود‌.

نکات مهم جهت انتخاب رنگ کامپوزیت دندان

بسیاری از افراد مشهور مانند بازیگران علاقه به روشن‌ترین سایه رنگ‌ها دارند و فکر می‌کنند این رنگ‌ها برای آن‌ها مناسب است. اما هنگام انتخاب رنگ باید به نکات زیر توجه کنید تا رضایت بیشتری داشته باشید و بتوانید طبیعی‌ترین رنگ را انتخاب کنید.

  •  اگر رنگ پوست شما روشن است، رنگ‌های سفیدتر را انتخاب کنید به دلیل اینکه این رنگ‌ها باعث ایجاد تضاد بین دندان و پوست شما نمی‌شود.
  • در صورتی که رنگ پوست شما تیره است، رنگ‌های طبیعی‌تر انتخاب کنید.

·    با در نظر گرفتن سفیدی چشم هنگام انتخاب کامپوزیت می‌توانید دندان‌های طبیعی‌تری داشته باشید. اگر سفیدی دندان بیشتر از سفیدی چشم باشد، دندان‌ها غیر طبیعی دیده می‌شوند.‌

نتیجه گیری

کامپوزیت دندان روشی برای داشتن لبخندی زیبا و دندان‌های سفید است. رنگ دندان یکی از مواردی است که هنگام نصب کامپوزیت باید به آن توجه زیادی داشت. تنوع رنگ کامپوزیت بسیار بالا است و حتما باید با مشاوره دندانپزشک انتخاب رنگ صورت بگیرد. عده‌ای تمایل به داشتن دندان‌های خیلی سفید دارند و برخی افراد رنگ طبیعی دندان را ترجیح می‌دهند. دکتر حسین بهمنی یکی از دندانپزشکان معروف در منطقه زعفرانیه هستند که به شما برای داشتن دندان‌های زیبا و لبخندی جذاب کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان