شکستن کامپوزیت دندان علت و درمان

شکستن کامپوزیت دندان علت و درمان

محتوای جدول

با علت و درمان شکستگی کامپوزیت دندان‌ها بیشتر آشنا شوید.

به دنبال روش‌های زیبایی دندان هستید؟ یکی از شیوه‌های  نوین در ایجاد زیبایی دندان  کامپوزیت دندان است. یکی از نگرانی‌های افراد زیباجو شکستگی کامپوزیت‌های دندانی است. این موضوع بسیار اهمیت دارد و روی زیبایی تاثیر خواهد گذاشت. کامپوزیت‌ها اغلب از مواد باکیفیت و مستحکم هستند اما با رعایت نکردن مراقبت‌های لازم امکان شکستگی وجود دارد. در این مطلب از سایت دکتر حسین بهمنی شما را با علل شکستگی ایمپلنت دندان و راه‌های درمان آن آشنا خواهیم کرد. در صورتی که شما هم دچار این نگرانی هستید یا کامپوزیت دندان شما شکستگی دارد با ما تا انتها مطلب همراه باشید.

نشانه‌های ترمیم کامپوزیت شکسته

بسیاری از افراد این سوال را دارند که چه زمانی باید برای ترمیم کامپوزیت به دندانپزشک مراجعه کرد؟ در پاسخ به سوال این افراد باید گفت که نشانه‌های بسیاری برای فهمیدن این موضوع وجود دارند. در ادامه آن‌ها را بیان خواهیم کرد:

ساییدگی و لب پریدگی

 در صورتی که دندان شما دچار ساییدگی یا لب پریدگی شده است. به عبارتی دیگر ظاهر آن مانند سابق رضایت‌بخش نیست باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید. سپس کامپوزیت دندان مورد معاینه قرار می‌گیرد و ترمیم می‌شود.

تغییر رنگ

در صورتی که کامپوزیت دندان در ظاهر دچار شکستگی نشده اما رنگ آن تغییر کرده است. باید گفت که این تغییر رنگ نشان‌دهنده از بین رفتن پیوند بین رزین و مینای دندان می‌باشد. در واقع شکستگی تنها جنبه ظاهری ندارد.

شکستگی

در صورتی که کامپوزیت دندان شما ترک خورده یا دچار شکستگی شده است. بدون صرف وقت و در اولین زمان برای ترمیم کامپوزیت باید به دندانپزشک مراجعه کنید. عدم ترمیم ونیر باعث ایجاد پوسیدگی دندان می‌شود. در نظر داشته باشید بعد از ونیر دندان خود به طور منظم برای چکاپ کامپوزیت‌ها به دندانپزشک مراجعه کنید تا از سلامت دندان و عدم شکستگی ونیر دندان اطمینان حاصل کنید.

"<yoastmark

علل شکستن کامپوزیت دندان

عوامل گوناگونی باعث شکستگی و لب پریدگی کامپوزیت دندان می‌شوند. در ادامه این عوامل را بیان می‌کنیم:

کیفیت پایین مواد

اولین عامل کیفیت پایین کامپوزیت است.این عامل با مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی مطمئن و به دنبال آن استفاده از کامپوزیت با کیفیت اتفاق نخواهد افتاد.

پوسیدگی دندان

دندانی که پوسیده است به راحتی کامپوزیت آن شکسته می‌شود. این امر باعث کاهش ارتباط بین ونیر و مینای دندان می‌شود. همین جدایی باعث شکستن ونیر دندان خواهد شد.

سایر عوامل

 وارد شدن فشار به کامپوزیت، عفونت لثه، وجود برخی از بیماری‌ها و عدم نصب صحیح ونیر بر روی دندان از عوامل دیگر شکستگی هستند. همان‌طور که عنوان شد، برای درمان شکستگی و یا لب پریدگی کامپوزیت باید در اولین فرصت به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

راه‌های پیشگیری از شکستگی کامپوزیت دندان

یکی از راه‌های پیشگیری از شکستگی کامپوزیت مراجعه به کلینیک دندانپزشکی متخصص و معتبر برای نصب ونیر می‌باشد. در مراحل بعد از انجام ونیر باید دقت کنید که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. خوراکی‌های سفت مانند فندق و پسته را با دندان خود نشکنید. در آخر باید گفت که حتما بعد از ونیر دندان دقت کنید که به طور منظم هر چند وقت یکبار برای انجام چکاپ دندان‌های خود به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید. اگر در رشته‌های ورزشی مانند بوکس، تکواندو و … فعالیت دارید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید تا نکات لازم جهت مراقبت از ونیر دندان در این رشته‌های ورزشی را به شما ارائه دهند.

خلاصه

کامپوزیت دندان یکی از شیوه‌های معمول در ایجاد زیبایی دندان می‌باشد که توسط دندانپزشک خوب در زعفرانیه به طور صحیح بر روی دندان اعمال می‌شود. باید توجه داشت که در زمان انجام ونیر دندان حتما باید به متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید. یکی از بهترین متخصصین دکتر حسین بهمنی می‌باشد که با استفاده از کامپوزیت با‌کیفیت و روش صحیح و اصولی نصب کامپوزیت بر روی دندان از شکستگی کامپوزیت دندان بر اثر عوامل مختلف جلوگیری می‌کند. برای اطلاعات دقیق‌تر از نحوه انجام کامپوزیت دندان، مراقبت‌های بعد از آن و قیمت درمان با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویزیت آنلاین رایگان