كلينيک دندانپزشكی در زعفرانيه

محتوای جدول

در مقاله قصد داريم در خصوص اهيمت چكاپ مداوم دندان ها مطالبی را بيان كنيم و به معرفی كلينيک داندانپزشكی در زعفرانيه به عنوان يكی از بهترين كلينيک های دندانپزشكی در كشور بپردازيم.

مراجعه مداوم و منظم به دندانپزشكی به جهت وجود بيماری ها و تهديدات گوناگون از حساسيت بسيار بالايی برخوردار است و طبق برآوردها لازم است تا همه افراد حداقل سالی يكبار به دندانپزشک مراجعه نمايند، البته بهتر است اين مراجعه هر 6 ماه يكبار صورت بگيرد. در ادامه به معرفی دقيق تر عواملی می پردازيم كه ايجاب می كند تا افراد به صورت مستمر به كلينيک دندانپزشكی مراجعه كنند.

پوسيدگی دندان ها

پوسيدگی دندان ها از جمله تهديدات رايج محسوب می شود كه اگر به موقع تشخيص داده نشود تبعات زيادی برای بيماران دارد. پوسيدگی دندان به علت های مختلفی رخ می دهد كه از جمله آن می توان به رعايت نكردن بهداشت و نظافت دهان و دندان اشاره كرد كه اين عامل مهم ترين علت پوسيدگی دندان ها به شمار می رود. برای درک دقيق تر می توان به اين موضوع اشاره كرد كه وقتی غذا و يا خوراكی می خوريم تكه های بسيار كوچک غذا و خوراكی ميان دندان ها باقی می ماند كه بسياری از اين تكه ها و باقی مانده های غذا با مسواک زدن از بين نمی رود به ويژه اينكه بسياری از افراد به شكل استاندارد و صحيح مسواک نمی زنند. اين تكه های غذا را صرفا با نخ دندان بايد از بين برد كه متاسفانه بسياری از افراد اصلا از نخ دندان استفاده نمی كنند. اين تكه ها و مواد غذايی باقی مانده بعد از مدتی سخت شده و تبديل به باكتری پلاک می شود كه پلاک ها عامل اصلی پوسيده شدن دندان ها به شمار می روند.

پوسيدگی دندان
پوسيدگی دندان

اگر در آيينه به دندان های خود نگاه كنيد شايد با اين پديده مواجه شويد كه روی دندان ها يا پشت آنها يک لايه زرد رنگ نمايان است. اين لايه زرد رنگ همان پلاک دندان است كه بر اثر عدم استفاده از نخ دندان و مسواک نزدن يا مسواک زدن غير اصولی ايجاد می شود. در همين جا لازم است به اين نكته اشاره كنيم كه مسواک زدن غير اصولی تفاوتی با مساوک نزدن ندارد از همين رو لازم است تا همه نحوه استفاده صحيح از مسواک را فرا بگيرند و بر اساس استانداردها مسواک بزنند.

پلاک ها به مرور زمان افزايش پيدا می كنند و به لحاظ استقامت سخت تر می شوند به حدی كه ديگر با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان هم از بين نمی روند. در ادامه پلاک ها خود باكتری توليد می كنند و اين باكتری ها علاوه بر دندان به لثه هم سرايت می كنند و منجر به عفونت و پوسيدگی دندان ها می شوند.

باكتری های پلاک در ابتدا منجر به پوسيدگی مينا و تاج دندان می شوند كه در اين حالت پوسيدگی سطحی بوده و به سادگی قابل درمان است اما اگر در اين دوره فرد به دندانپزشكی مراجعه نكند و روند درمان را آغاز نكند اين پوسيدگی به بخش های ديگر هم سرايت می كند و شرايط بسيار بدی را ايجاد می كند. در واقع اگر در اين مرحله جلوی پيشروی پلاک ها گرفته نشود اين باكتری ها به بخش زنده دندان يعنی پالپ سرايت می كنند و به ريشه و عصب دندان ها می رسند. در اين جاست كه فرد نياز به درمان فوری دارد ولی اگر فرد در اين مرحله هم متوجه اين موضوع نشود و پيگيری صورت نگيرد امكان شكستن و البته افتادن دندان ها وجود دارد. به علاوه اين كه پلاک ها می توانند باعث عفونت و التهاب در لثه ها شوند.

كلينيک دندانپزشكی در زعفرانيه

كلينيک دندانپزشكی در زعفرانيه كه بيشتر با نام كلينيک دكتر بهمنی شناخته می شود يكی از بهترين و معتبرترين كلينيک های دندانپزشكی كشور محسوب می شود كه به ارائه خدمات مختلف دندانپزشكی می پردازد. اين مركز درمانی به لحاظ زيرساخت ها دارای جديدترين امكانات و تجهيزات دندنپزشكی است و به نوعی دارای محيطی كاملا مدرن و به روز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویزیت آنلاین رایگان