ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ ای در خیابان فرشته

محتوای جدول

ونیر با لبه ی شیشه ای را در کلینیک خیابان فرشته تجربه کنید.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی شیوه‌های نوینی برای درمان و ایجاد زیبایی ابداع شده‌اند که یکی از شیوه‌های متداول طراحی لبخند ونیر کامپوزیت است. در این روش متخصص با انجام معاینات لازم صلاحیت فرد را برای انجام ونیر کامپوزیت تشخیص می‌دهد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ ای در خیابان فرشته تهران که کلینیک دندانپزشکی افراد معروف و بازیگران در آن واقع شده، چگونه انجام می‌شود. برای دانستن این مطلب تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ ای

در حالت عادی در دندان‌های طبیعی یک فرد بخش‌های وجود دارند که دارای یک حالت روشن و یا سایه‌دار هستند. به عبارت دیگر رنگ یک دست ندارند مانند لبه‌های دندان که یک حالت شیشه‌ای مانند دارند. متخصص دندانپزشک به دلیل وجود این عدم یکدستی در دندان‌ها به منظور بازسازی دقیق و رسیدن به جلوه کاملا طبیعی دندان‌ها، کامپوزیت‌هایی را استفاده می‌کند که در شفافیت و رنگ‌های متنوعی هستند. در اینجا لازم به ذکر است که برای اثربخشی این روش طراحی لبخند باید فاکتورهایی مختلفی را در نظر گرفت. با وجود هر یک از این فاکتورها در نهایت می‌توان به دندان‌هایی با ظاهر و جلوه‌ای طبیعی و یک درمان کامل و بادوام رسید.

برای درک بهتر مطلب این مثال را در نظر بگیرید که اگر پوسته ونیر به کار گرفته شده ضخامت و ظرافت مطلوب را داشته باشد، دندان دچار بیرون‌زدگی نخواهد شد. اگر کامپوزیت با درجه شفافیت مناسب و حالت سفید و گچی نداشته باشد. در کنار اصول تکنیکی که مربوط به تخصص دندانپزشک است، فرم دندان‌ها و شفافیت آن‌ها به صورت کاملا طبیعی و بدون هیچ گونه عیب و نقصی به اجرا در می‌آید. ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ ای یکی از شیوه‌های نوین کامپوزیت است که از طریق آن می‌توان دندان‌هایی یک دست و کاملا طبیعی داشت.

مزایای ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ ای

انجام ونیر کامپوزیت توسط متخصص دندانپزشک حاذق و با تجربه مزایایی نیز دارد که این مزایا شامل موارد زیر می‌باشد.

  • انجام ونیر کامپوزیت نیاز به تراش دندان ندارد. در موارد خاص مینای دندان به مقدار بسیار جزئی تراشیده می‌شود.
  • اگر دندان دچار لب پریدگی و یا شکستگی بسیار جزئی شود امکان این وجود دارد که مانند یک دندان طبیعی آن را ترمیم و اصلاح نمود.
  • ونیر کامپورزیت فشار بالای حاصل از جویدن غذا را نیز تحمل می‌کند و در مواردی این میزان تحمل فشار ده برابر لمینت‌های چینی است.
  • با انجام ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ ای شکل و فرم طبیعی دندان‌ها به طور کامل حفظ می‌شود، به طوری که هیچکس فرق بین دندان طبیعی با دندان ونیر کامپوزیت را متوجه نمی‌شود.
  • در انجام ونیر کامپوزیت نیازی به مراجعه به لابراتوار وجود ندارد به همین دلیل امکان خطای انسانی وجود ندارد.
  • ونیر کامپوزیت در یک جلسه انجام می‌شود و مدت زمان درمان آن بسیار کوتاه است.
ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ای
ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ای

نکات قابل توجه برای طبیعی جلوه نمودن دندان ونیر کامپوزیت

در انجام ونیر کامپوزیت دقت دندانپزشک و انتخاب تکنیک مناسب یکی از مهم‌ترین عوامل در کامپوزیت طبیعی است. در کنار این دو عامل فاکتورهایی نیز وجود دارد که تاثیر بسیار زیادی در این خصوص دارد. این فاکتورها شامل موارد زیر است.

  • رنگ انتخابی برای ونیر کامپوزیت
  • شفافیت کامپوزیت
  • شکل و فرم دندان‌ها
  • جنس ونیر کامپوزیت

خلاصه

یکی از راه‌های ایجاد طرح لبخند زیبا انجام ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ ای است که در این شیوه تجربه و دقت دندانپزشک در نتیجه بخش بودن آن تاثیر بسیار زیادی دارد. باید توجه کرد برای انجام این شیوه حتما به یک متخصص حاذق مراجعه نمایید‌. دکتر حسین بهمنی یکی از باتجربه‌ترین متخصصین فعال در منطقه فرشته تهران به عنوان بهترین متخصص دندانپزشک شناخته شده است. دکتر حسین بهمنی در کارنامه حرفه‌ای خود موارد بسیار زیاد انجام ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ای را دارد که نتیجه همه آن‌ها موفقیت‌آمیز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس