بهترین برندهای کامپوزیت دندان

بهترین برندهای کامپوزیت دندان

محتوای جدول

با پیشرفت تکنولوژی در کامپوزیت دندان، انواع برندهای کامپوزیت‌ به وجود آمدند. در حال حاضر شرکت‌های زیادی به تولید و تحقیق درباره مواد کامپوزیت می‌پردازند. اگر شما هم قصد دارید دندان خود را کامپوزیت کنید، احتمالاً سؤالی درباره بهترین برندهای کامپوزیت دندان برایتان پیش‌آمده است. سؤالاتی مانند کدام برند برای دندان من بهتر است؟ ماندگاری کدام برند کامپوزیت دندان بیشتر است؟ و… در ادامه مقاله به بررسی برخی از این برندها می‌پردازیم. دکتر حسین بهمنی بهترین متخصص کامپوزیت دندان در ایران و تهران می باشد

معرفی بهترین برندهای کامپوزیت دندان

در ایران برندهای مختلف کامپوزیت دندان وجود دارد و بیشتر آن‌ها آمریکایی و یا ژاپنی هستند. و ما تنها به معرفی تعدادی از آن برندها می‌پردازیم. همچنین پیش از مطالعه باید بگوییم انتخاب برند کامپوزیت بر عهده دندان‌پزشک است و یک دندان‌پزشک خبره با توجه به نیاز دهان و دندان بیمار، بهترین برند کامپوزیت دندان را استفاده می‌کند.

Bisco 

شرکت بیسکو یک برند آمریکایی معتبر و معروف در تولید کامپوزیت دندان است. کامپوزیت‌های تولیدشده این شرکت بر پایه سیلیکات کلسیم است. استفاده از سلیکات کلسیم در کامپوزیت سبب شده تا سلامت دندان و لثه زیر کامپوزیت حفظ شود. برند کامپوزیتی که بر پایه سیلیکات کلسیم باشد، استحکام و دوام بسیار خوبی دارد و همچنین فرم دهی این مواد بسیار راحت‌تر از موادی است که بر پایه یونومر شیشه یا همان هیدروکسید کلسیم هستند. از این کامپوزیت می‌توان برای دندان‌های قدامی و دندان‌های خلفی استفاده کرد. زیرا همان‌طور که گفته شد مقاومت خوبی دارد.

Coltene

شرکت کلتن یک شرکت سوئیسی بوده و در زمینه تولید کامپوزیت، سابقه طولانی دارد. این شرکت با استفاده از ویژگی نانو هیبریدی توانسته است مواد کامپوزیتی بسیار شبیه به مینای دندان را بسازد. این شرکت باسابقه طولانی توانسته است کامپوزیت‌هایی بسیار مقرون‌به‌صرفه بسازد. کامپوزیت‌هایی که این شرکت تولید می‌کند در بازار تقریباً نصف قیمت ونیر سرامیکی است. این برند بیشتر در ترمیم‌های مستقیم استفاده می‌شود.

DMG America

کامپوزیت‌هایی که شرکت DMG تولید می‌کند، به میزان تخلخل کمی نیاز دارند و با استفاده از اشعه لیزر سفت شده و مقاومت بسیار بالایی دارد. بنابراین در برابر ضربه و ساییدگی بسیار مقاوم است. همچنین کامپوزیت‌های تولیدی این شرکت، خاصیت انقباض پلیمریزاسیون و مقاومت بالا کامپوزیت‌ها به افزایش استحکام کامپوزیت‌ها کمک می‌کند و همچنین کامپوزیت‌های این شرکت در برابر زرد شدن هم مقاوم هستند.

همچنین همان‌طور که از نامش پیداست این شرکت یک شرکت آمریکایی است.

DMP Dental 

یکی دیگر از شرکت‌های بسیار معروف در تولید مواد کامپوزیت دندان، شرکت DMP Dental است. این شرکت مواد نانو هیبریدی بسیار باکیفیتی تولید می‌کند، این مواد به‌راحتی فرم دهی می‌شوند و بسیار در برابر ساییدگی مقاوم هستند. علت محبوبیت این برند تخلخل پایین و عدم‌تغییر رنگ در کامپوزیت‌های تولیدی این شرکت است.

Ivoclar Vivaden

ایوکلار ویوادنت یک شرکت لیختن‌اشتاینی است. محصولات این شرکت سریع‌تر روی دندان سفت می‌شوند و فرم دهی آسانی دارند. همچنین مقاومت مواد این شرکت در برابر ساییدگی و فشار بسیار زیاد است. همچنین کامپوزیت‌هایی که شرکت ایوکلار ثبات رنگ خوبی دارند. نتیجه این برند کامپوزیت دندان بسیار طبیعی و بسیار مناسب دندان‌های قدامی و خلفی می‌باشد. همچنین مواد کامپوزیت شرکت ایوکلار پولیش پذیری عالی دارند. و همچنین به دلیل داشتن رادیواپاسیتی و کرومای بالا امکان ایجاد رنگ پایه را میسر می‌کنند.

Kerr 

شرکت معتبر دیگر درزمینهٔ تولید کامپوزیت شرکت Kerr است. این شرکت ابتدا کامپوزیت‌های پرکننده دندان را تولید می‌کرد و بسیار مورد استقبال دندان‌پزشکان قرار گرفت. زیرا مواد پرکننده این شرکت بسیار مقاوم بودند و کیفیت عالی داشتند. سپس این شرکت تصمیم گرفت مواد رزینی را نیز تولید کند. کامپوزیت‌های رزینی تولیدی این شرکت، بسیار همرنگ دندان طبیعی است، در برابر ساییدگی و فشار مقاوم است و سریع سفت می‌شود بنابراین بسیار فرم دهی راحتی دارد. همچنین مواد رزینی این شرکت بسیار با بافت دندان و لثه سازگار است، به همین علت از این مواد برای رفع ایرادات ظاهری دندان استفاده می‌شود. کیفیت بالای محصولات Kerr سبب افزایش محبوبیت و شهرتش شده است.

Tokuyama Dental America

این برند، یک شرکت ژاپنی است. کامپوزیت‌های تولیدشده در این شرکت حدوداً 20 طیف رنگی مختلف سایه وجود دارند. این کامپوزیت‌ها مقرون‌به‌صرفه و بادوام و دارای استحکام بالا هستند. کامپوزیت‌های تولیدشده در شرکت Tokuyama Dental America فرم دهی خوبی دارد و همچنین خواص شیشه‌ای مطلوبی دارند.

SDI

این برند، یک شرکت آمریکایی است و زیرمجموعه شرکت Aura به شمار می‌آید. کامپوزیت‌هایی که این شرکت تولید می‌کند بسیار مرغوب و منحصربه‌فرد است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد مواد این شرکت می‌توان به قابلیت فرم دهی و استحکام عالی و همچنین پالیش‌پذیری خوب و در آخر به شفافیت و طبیعی بودن مانند دندان طبیعی اشاره کرد.

SAREMCO 

سارمکو یک برند معروف و مشهور سوئیسی است. این شرکت درزمینهٔ تولید کامپوزیت‌های دندانی فعالیت می‌کند و کامپوزیت‌هایی که این برند تولید می‌کند از جنس متاکریلات است و از نوع کامپوزیت‌های میکرو هیبریدی است. کامپوزیت‌های تولیدشده در این شرکت بسیار سازگار با بافت دهان هستند و احتمال آلرژی را به کمترین میزان خود خواهد رساند. این برند نیز جزو بهترین برندهای کامپوزیت دندان به شمار می‌رود و استحکام بالایی دارد، سریع سفت می‌شود و خاصیت فرم دهی خوبی دارد.

Cosmedent

این شرکت آمریکایی یکی از بهترین برندهای کامپوزیت دندان است. Cosmedent قابلیت پالیش‌پذیری و فرم دهی خوبی دارد. مقاومت کامپوزیت‌های این شرکت بسیار بالاست و اگر به‌خوبی از آن‌ها نگه‌داری شود، ماندگاری تا 5 سال بدون ترمیم خواهد داشت. این شرکت دو نوع کامپوزیت ماکروفیل و نانوفیل را تولید کرده و باقیمت بسیار مناسب به فروش می‌رساند.

ISP 

ISP نیز یکی از بهترین برندهای کامپوزیت است. این شرکت یک برند آمریکایی است و خواص فیزیکی منحصربه‌فردی دارد، این خواص فیزیکی سبب بالا رفتن استحکام این مواد شده‌اند. همچنین در این نوع از کامپوزیت‌ها ذرات سرامیکی استفاده‌شده و به همین علت این کامپوزیت‌ها مشابه لمینت سرامیکی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس